VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Michal Sztefek: Moje další hokejová budoucnost je i pro mě zatím neznámá

09.04.2017 | Darja Nytrová

Útočník Michal Sztefek začal sezonu 2016/2017 v dresu AZetu, ale v jejím průběhu odešel z pracovních důvodů na vlastní žádost hostovat do druholigové Poruby. Jak hodnotí právě uplnulou sezónu i jak to vidí do budoucna? Odpovědi vám nabízíme v následujícím rozhovoru.

Michale, jak bys zhodnotil tu právě uplynulou sezonu tvého pohledu? Začátek se ti určitě podařil, že?

Sezóna začala úspěšně, to máš pravdu, ale postupem času produktivita upadala a pak přišlo zranění (natržené postranní vazy v koleni). Po návratu už pro mě bylo těžké navázat na předchozí výkony. Snažil jsem se, ale při mém zaměstnání nemůžu už hokeji věnovat všechen čas a koncentraci jako dřív. To byl i důvod proč jsem vedení a trenéra požádal o hostování do nižší ligy. Vyšli mi vstříc a domluvili jsme se na dohrání zbytku sezóny v nedaleké Porubě.

Hned ve druhém zápase WSM ligy se ti jako jedinému podařilo vstřelit dva góly proti Kladnu a tím tento slavný klub vlastně porazit. Pamatuješ si ještě tento zápas?

Zápas si dobře pamatuji. Nestává se často, že bych byl jediný střelec v zápase a ještě k tomu proti takovému týmu, takže takový moment se nezapomíná.

V prosinci ses pak s klubem domluvil a odešel z důvodu práce do už jmenované Poruby. Proč zrovna Poruba?

Poruba proto, protože o mě projevila zájem, měl jsem k ní vztah už z mládežnických kategorií a je to kousek od domova. Sezóna se tam, podle mě vyvíjela dobře. Jak mě, tak i výkony týmu.

Dostali jste se až do samotného finále východní skupiny 2. ligy, ale proti Vsetínu se nedařilo. Kde ty bys hledal příčiny?

Došlo se do finále, což byl sezónní cíl, ale tam už jsme na Vsetín ztráceli asi ve všech směrech. Kromě toho posledního zápasu. Tam nás zlomili až na nájezdy, v nichž nám dali lekci z produktivity.

V Porubě jsi odehrál celkem 26 zápasů a získal 25 bodů (13+12). S tím asi můžeš být spokojen?

S působením v Porubě můžu být, co se tyče bodů, spokojen. I když to mohlo být lepší. Hlavně pak v play-off...

Všechny fanoušky zajímá jak to s tebou bude v další sezóně? Vrátíš se zpátky do Havířova nebo budeš dál hrát v Porubě?

Moje další hokejová budoucnost je i pro mě zatím neznámá a začnu jí řešit až v průběhu tohoto měsíce. Určitě bych rád a táhne mě to zpět domů do Havířova. Ale zase si musím přiznat, že nemládnu a v mém životě se objevují jiné priority. Tak bude pro mě stejně těžké, ne-li těžší skloubit prvoligový hokej, práci a osobní život dohromady. Takže na tuto otázku ti ještě neumím odpovědět.

Jaké máš osobní cíle do příští sezóny?

Cíl do příští sezóny mám takový jako každý rok. Být potřebný pro tým jak na ledě tak i mimo něj. A hlavně ať drží zdraví, aby to nebyla má poslední sezóna.

Po náročné sezoně tě teď čeká zasloužené volno. Čím volné chvíle před přípravou na další hokejový rok vyplníš?

Ve volnu se budu věnovat asi práci kolem domu a osobnímu životu, abych dohnal, co jsem zanedbal.

Na závěr… byl v letošní sezóně nějaký hokejový moment, na který bys raději zapomněl?

Moment, na který bych zapomněl? Asi ne! Každá sezóna je pro mě radost, že můžu hrát hokej ještě na takové úrovni. Určitě byly momenty, na které nerad vzpomínám, ale to k hokeji patří a zapomenout na ně nechci, protože mě i takové zkušenosti snad posunou dál.

A naopak je nějaký vtipný moment nebo historka, kterou si budeš ještě dlouho pamatovat z téhle sezóny?

Nemám v paměti nic, co bych vyzdvihl.

Děkuji za rozhovor.