Marek Sikora: Zápas s Trenčínem se musel lidem líbit, trenérům už asi méně

09.08.2017 | Tomáš Vlček

Zkušený útočník Marek Sikora se v zápase AZetu v Trenčíně (5:6p) podílel na třech brankách svého týmu, přičemž jeho gól v závěru základní hrací doby poslal zápas do prodloužení. Po utkání jsme jej požádali o krátký rozhovor.

Marku, jak hodnotíš ze svého pohledu zápas s Trenčínem?

Bylo to nahoru-dolů, převažoval útok nad obranou a obrany občas hořely. Jinak vyrovnaný hokej, padlo hodně gólů, takže se to muselo lidem líbit. Trenérům asi míň, ale myslím, že to byl kvalitní zápas.

Vy jste třikrát dotáhli náskok soupeře, přičemž jednou už vedl o tři branky. To je pro vás asi povzbuzující…

Jasně, dorovnání náskoku soupeře vždy tým i jednotlivé hráče povzbudí. Ti si pak začnou více věřit a hraje se jim lépe.

Nakonec jste měli v konci základní hrací doby k vítězství blíž.

No minutu před koncem, poté co jsem udělal chybu, tak asi ne :-). Ale za další půlminutu jsme tam měli ten mečbol my. Takže to mohlo být na obě strany.

Momentálně se nacházíte asi v nejtěžší fázi přípravy, že?

No pro mě určitě :-). Ten srpen je opravdu náročný. Kromě toho, že se trénuje na suchu, tak nám přibyly tréninky na ledě, hrají se zápasy + cestování ve vedru. Je to ale potřeba a každý mančaft to podstupuje, aby byl připraven na sezonu.

Další zápas hrajete už ve čtvrtek v Přerově. Bude to pro tebe speciální zápas, vzhledem k tvému působení v dresu Zubrů v posledních dvou letech?

No trochu to tak vnímám, ale v zápase už na to nemůžu myslet. Navíc tyhle přáteláky jsou přeci jen jiné, než mistráky. Takže vzhledem k tomu, že kluky znám, tak to bude specifické, bude to více sranda, ale ještě to nebude takové jako v sezoně.

A co od toho zápasu čekáš po hokejové stránce?

Jak říkám, bude to přátelák se vším, co k tomu patří. Trenéři zkouší hráče, a o tom soupeři pro sezónu se z toho nedá moc co vyčíst.