VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Letní příprava žákovských týmů zahájena

12.05.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Stejně jako hokejisté A týmu AZetu začali svou letní přípravu již také žáci. Od trenérů jednotlivých kategorií jsme získali základní informace, týkající se právě této části hokejové sezony.

8. třída

8. třída (ročník 2004) zahájila pod vedením trenéra Jana Danečka letní přípravu v počtu 16 hráčů v úterý 2.5 a ukončí ji 23.6. Tréninky jsou každý den a její náplň bude tradiční: atletika, míčové sporty, posilování s vlastním tělem apod. Navíc brankáři budou mít 2x týdně speciální brankářské tréninky s Adamem Vrbou (platí pro všchny žákovské týmy).

Po měsíčním volnu v prvním prázdninovém měsíci bude tým pokračovat od 31. 7. v dalším přípravném období na ledě v Havířově. První týden to budou jednofázové tréninky, od 7.8 do 11.8. příměstské soustředění v Havířově. Jeho součástí bude 2x denně led + tréninky na suchu. Během srpna sehrají osmáci také 6 přípravných utkání a zúčastní se jednoho turnaje.

7. třída

7. třída zahájila přípravu také v prvním květnovém týdnu. Její součástí bude tradičně atletická průprava, tréninky na ploše zimáku zaměřené na obratnost, rychlost, výbušnost a stickhandling (práce s holí). Jako součást tréninku bude fotbal, basketbal, házená, florbal, vybíjená. Oživením přípravy by měla být letošní novinka – tréninky tabaty a boxu ve fitcentru. Jedná se o intenzivní intervalový trénink s prvky boxu.

Další části tréninku popisuje trenér David Svozil. „Kromě rozvíjení všeobecné pohybové zdatnosti, koordinace a motoriky se v této kategorii objevuje i trénink síly. Nejedná se o žádné posilování s činkami, jde o to posílit hluboký stabilizační systém. Od 7. Třídy je povolena hra do těla a kluci se musí naučit zpevnit tělo a předcházet tak zbytečným zraněním. Na síle začnou kluci pracovat během tréninku juda s Marcelem Frenštátským. Už loni měli kluci v suché přípravě led, letos na to navážeme. 1x týdně ve Vítkovicích.“

Netradiční součástí přípravy by měly být v červnu 3 utkání s házenkáři Karviné (stejný ročník) v házené a na oplátku ve florbalu.

„V polovině června budeme mít soustředění v Beskydech zaměřené na posílení kolektivu. Na led se dostaneme v srpnu a předběžně v první polovině měsíce absolvujeme týdenní kemp, na konci měsíce turnaj,“ dodává trenér David Svozil.

6. třída

6. třída (ročník 2006) má momentálně v týmu 21 hráčů. Letní přípravu zahájila také 2.5. a ukončí ji 23.6.

„Další část přípravného období absolvujeme od 31.7 do 4.8 při soustředění na ledě v Novém Jičíně. Od 14.8 pak proběhne týdenní soustředění v Havířově. Na programu bude 2x denně led + tréninky na suchu. Během srpna odehrajeme s týmem 6 přátelských utkání a zúčastníme se jednoho turnaje“, hlásí trenér Jan Daneček.

5. třída

Páťáky povede jako hlavní trenér David Svozil. „V této věkové kategorii pořád rozvíjíme všeobecnou pohybovou zdatnost, s důrazem na motoriku a koordinaci. Základním stavebním kamenem je atletická průprava, bez které nelze úspěšně rozvíjet žádnou sportovní specializaci. Dále budou v přípravě zařazeny tréninky juda tělocvičně na zimním stadiónu s důrazem na gymnastiku, koordinaci a motoriku. Na ploše zimního stadiónu budeme pracovat na rozvoji rychlosti, obratnosti a práce s holí.“

V městské sportovní hale budou probíhat společné tréninky s 6. třídou. Každý z těchto tréninků je zaměřen na jiný sport - fotbal, florbal, basketbal a házenou. Novinkou pro tuto kategorii jsou tréninky na ledě, které proběhnou 1x týdně v malé hale ve Vítkovicích spolu se 7. třídou.

„Zde se vracíme k odstraňování základních nedostatků v bruslení a práci s kotoučem. Zajímavostí těchto tréninků je to, že brankáři je absolvují v hráčské a nikoliv v gólmanské výstroji. Kromě toho, že to je pro ně zpestření, rozvíjejí bruslení a práci s holí,“ říká trenér Svozil a dodává.

„Na konci června absolvujme soustředění v Komorní Lhotce. Jeho cílem není ani tak trénink, jako spíš utužení kolektivu. I tak budeme samozřejmě sportovat, chodit po horách, plavat v bazénu a určitě si zahrajeme turnaj ve fotbale. V červenci a první půlce srpna budou mít kluci volno. Na led v Havířově bychom se měli dostat v polovině srpna a na konci měsíce absolvujeme přípravný turnaj."

4. třída

V přípravě už je také 4. třída, tedy hráči ročníku 2008. „Trénujeme 4x týdně, navíc brankáři mají každé úterý a čtvrtek speciální brankářské tréninky s Adamem Vrbou. Celkem bude mít naše letní příprava 8 týdnů. Zaměřena je především na motoriku, rozvoj rychlosti a dovednosti. Tréninky probíhají na ploše ZS, v tělocvičně, na atletickém hřišti na Kolárce a taky využíváme venkovní terén. Pro zpestření letní přípravy máme opět naplánován turnaj ve fotbale s fotbalisty Slovanu Havířov a na oplátku pozveme fotbalisty k nám a dáme si turnaj ve florbale. Přípravu zakončíme soustředěním, které proběhne ve Starých Hamrech. V červenci budeme mít volno, a na led půjdeme první týden v srpnu,“ hlásí trenér Luděk Jarolím, jemuž bude asistovat Richard Lenomar a jejichž tým svěřenců čítá 22 jmen.

3. třída

3. třída, tedy děti ročníku 2009, budou v květenu a červnu trénovat 3x týdně. Tréninky jsou zaměřené formou her a zábavy na rozvoj motoriky a obratnosti. Navíc si dvacítka svěřenců Robina Pavlase a Martina Piechy, odskočí na začátku června na soustředění na Horní Bečvu.

2. třída

Úplně nejmladší kategorií je 18 dětí z ročníku 2010, což bude v sezoně 2. třída. Také ty pod vedením Robina Pavlase a Martina Piechy absolvuje v květenu a červnu 2x týdně tréninky zaměřené formou her a zábavy na rozvoj motoriky a obratnosti.