VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ledová plocha v K&K PNEU Aréně připravena, A tým na ni vyjede oficiálně ve středu

24.07.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Každoročně se koncem července mění havířovská K&K PNEU Aréna v ledové království. A nejinak je tomu i letos. Povrch pro míčové sporty je odstraněn a na betonovou plochu bylo naneseno několik vrstev ledu. Je to neklamné znamení, že za chvíli se po nich budou prohánět hokejisté.

„Led bude připraven v pondělí 25.7., kdy poprvé A tým vyjede neoficiálně na led. První trénink je plánován na středu 27. července,“ hlásí manažer klubu Patrik Rimmel.

Stejně jako minulý rok se ledová plocha upravila speciálním bílým nátěrem. „Opět jsme využili možnost bělení ledu. Bílá barva byla nanesena na vrstvu 1,5 cm ledu tak, aby led byl více bílý. Klub zařídil barvu (spolufinancování bylo se SSRZ), stroj na nástřik i člověka, který bělení provedl.“

Na tuto bílou vrstvu pak umístili zaměstnanci SSRZ čáry a poté se led zvedl do zhruba 3,5 cm. Reklamy se budou na led umísťovat až 7.8, tedy před domácím turnajem O pohár ředitele Hypermaketu GLOBUS.

„Z časových i technických důvodů to nebylo možné zajistit dříve. V těchto dnech probíhá umístění panelů nových partnerů na mantinely i další místa v hale a tak tomu ještě bude v průběhu celého srpna,“ uzavírá Patrik Rimmel.

AZ sehraje celkem 11 přípravných utkání, z nichž hned 7 bude na domácím ledě. Úplně prvním soupeřem havířovských hokejistů budou 4. srpna HC Vítkovice.