VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

K&K PNEU a PODA a.s. – partneři HC AZ Havířov

26.04.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - S prezidentem klubu Jaroslavem Mrowiecem jsme si tentokrát povídali o spolupráci AZetu s se dvěma největšími soukromými partnery - K&K PNEU a PODA a.s.

Pane prezidente, AZ má samozřejmě partnerů více, ale pozice těchto dvou firem, tedy K&K PNEU a PODA a.s., je přeci jen asi jiná?

Ano. Stále platí, že jsou, kromě města Havířov a fanoušků, největšími partnery klubu. A já musím zdůraznit, jak moc jsme rádi, že máme jako partnery takto ekonomicky silné firmy.

„Káčka“ jsou už s AZetem spjata řadu let. Až tak, že si málokdo si umí AZ bez nich představit.

S K&K PNEU ta naše spolupráce trvá vlastně už od roku 2011 a je stále na velmi vysoké rovni. K&K PNEU je špičkou ve svém oboru, tedy v oblasti prodeje pneumatik a poskytování dalších autoslužeb. Vždy jsme při jednáních našli společnou řeč a domluvili se na spolupráci ve prospěch ledního hokeje v Havířově. Já bych dokonce řekl, že K&K PNEU je víc než jen partner. Vzhledem k osobním kontaktům s majiteli firmy Mirkem a Tondou Karasovými už je to spíš přátelství a ne jen ekonomická a marketinková spolupráce.

Logo firmy mohou fanoušci vídat i v souvislosti s mládeží. To není zrovna obvyklé.

K&K PNEU nepodporuje jen A tým, ale také mládež. Např. před třemi lety firma kompletně financovala výrobu dresů a štulpen pro všechny žákovské a mládežnické týmy. I za to jsme samozřejmě moc rádi, protože mládež nám v těchto dresech hraje dodnes. Výše příspěvku od této firmy se promítá i do pojmenování naší haly- K&K PNEU Aréna. A když ještě zavzpomínám na druholigovou dobu, tak K&K PNEU bylo brigádním zaměstnavatelem několika našich hráčů.

Ovšem i spolupráce s a.s. PODA je na nestandartní úrovni.

Ano. Začátek spolupráce s PODA a.s., která se zaměřuje na poskytování telekomunikačních a internetových služeb se datuje do roku 2014 a už jsme domluveni na jejím prodloužení do příští sezony. PODA, která je kromě toho spolupořadatelem některých akcí AZetu, poskytuje klubu i nefinanční podporu, zajišťuje bezplatné wi-fi připojení k internetu v naší hale. A můžu prozradit, že společně připravujeme jedno překvapení pro fanoušky, ale i další partnery, ve formě nového informačního kanálu.

Jak moc je pro AZ důležité, že obě firmy jsou ekonomicky silné a patří k lídrům ve svém oboru?

To je samozřejmě velmi důležité a já bych připojil ještě jeden aspekt, který je pro ně typický. Obě firmy mají ve svém oboru nejen velmi dobrou pozici, ale také jméno. A také patří mezi největší firmy v našem regionu. A pro nás je ctí, že je jejich dobré jméno spojováno s AZetem. A naopak, já jsem rád, že my můžeme na oplátku zase šířit jejich jméno ve sportovním prostředí.

Na závěr bych chtěl říct, že K&K PNEU a a.s. PODA jsou sice největšími, ale ne jedinými partnery AZetu. Také těm všem ostatním patří velký dík za podporu hokeje v Havířově.

Děkuji za rozhovor.