Junioři vyhráli v Přerově po nájezdech

Petr Miklas | 03.02.2017

Havířovská juniorka dnes sehrála v Přerově zápas 32. kola. AZ dvakrát vedl, ale Zubři vždy dokázali vyrovnat a dokonce se dostali do dvoubrankového vedení. Havířovští hráči se ale nevzdali, vyrovnali a v samostatných nájdezdech dokráčeli k vítězství.

LJ - 32.kolo pá 3.2.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
4:5sn
(1:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 18. Müller (Pecha), 36. Ministr (Čechmánek), 38. Müller (Pecha), 51. Pecha – 15. Dobrzynski (Fejko, Polak), 35. Polak (Trnený, Fejko), 51. Stružík (Pacoň, Hladil), 57. Trnený (Polak, Fejko), rozhodující nájezd Pacoň. Rozhodčí: Maršálek – Kříž, Zapletal. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 20:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5.
HC ZUBR Přerov: Kašpárek – Pernický, Skříček, Murla, Válek – Skopal, Müller, Pecha – Galetka, Ministr, Čechmánek – Zdráhal, Smolka, Solař
AZ Havířov: Jaček – Trombik, Kalus, Frojda, Mušuka, Hladil – Polak, Trnený, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík, Urban

Junioři AZetu šli do vedení v 15. minutě, kdy zásluhou Patryka Dobrzynského využil přesilovku. Domácí Zubři srovnali na začátku 18. minuty po trefě Jakuba Müllera. Po první třetině to tedy bylo 1:1.

Ve 35. minutě šel Havířov podruhé do vedení, když se prosadil Erich Polak. Nicméně vedení AZetu netrvalo ani minutu, protože přesně mířil Tomáš Ministr. Za další dvě minuty už Přerov vedl, když podruhé zafungovala spolupráce Pechy se zakončujícím Jakubem Müllerem. Po čtyřiceti minutách vedl Přerov 3:2.

Necelých deset minut před koncem třetí třetiny přidal ke svým dvěma asistencím branku Daniel Pecha, čímž domácí poslal do dvoubrankového vedení. Jenže AZ se nevzdával, ještě v téže minutě snížil Nikolas Stružík a tři minuty před koncem srovnal Jakub Trnený. V závěru měli domácí možnost přesilové hry, ale Havířov remízu ubránil. V následujícíc samostatných nájezdech zajistil AZetu bod navíc Miroslav Pacoň

Havířov tak vyhrál popáté v řadě. Další utkání sehrají junioři v neděli od 13 hodin na domácím ledě s Uherským Brodem.