Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Jsem nadšený a doufám, že to dotáhneme co nejdále, říká účastník extraligového play-off Antonín Pechanec

24.03.2015 | Tomáš Vlček

Přestože pro A tým AZetu už sezona skončila, někteří členové jeho kádru ještě v bojích na ledě pokračují. Jedná se o skupinku hráčů, jejichž mateřským klubem je HC Oceláři Třinec (Aron Chmielewski, Michael Foltýn, Jurij Repe), nebo mají do Třince vyřízené hostování (Michal Sztefek a Antonín Pechanec). A právě s mladým havířovským útočníkem Antonínem Pechancem jsme připravili krátký rozhovor.

Tondo, když jsi poskytoval rozhovor pro web AZetu naposledy, posteskl sis, že tvé domluvené hostování v Třinci už asi (na rozdíl od Michala Sztefka) nedojde k realizaci. Ale nakonec je to vše úplně jinak.

To je pravda. Už jsem s tím, že bych si letos zahrál extraligu, nepočítal. Ale najednou se Třinec ozval, že by mě chtěl vyzkoušet v tom posledním zápase základní části na Spartě. Takže jsem byl samozřejmě rád a ten zápas jsem si chtěl co nejvíce užít. A že nastupuju i teď v play-off je super. Hodně si toho cením, že mi trenér důvěřuje a nastupuju i v přesilovkách apod. Takže stručně řečeno jsem nadšený a doufám, že to dotáhneme co nejdále.

Svůj extraligový debut jsi hned ozdobil i premiérovou brankou a dalšími dvěma asistencemi. To se jen tak každému nepovede.

No myslím, že se nám, tím myslím celému útoku (Chmielewski-Pechanec-Sztefek pozn. red.) vyvedl, takže jsem byl spokojený.

Jak velký je, podle tvé osobní zkušenosti, rozdíl mezi zápasem základní části a play-off?

V play-off je to hlavně o strategii. Hraje se ze zabezpečené obrany a nesmí se udělat sebemenší chyba, protože to soupeř hned potrestá.

A tvé srovnání s 1. ligou?

Až zas tak velký rozdíl to není. V extralize jsou samozřejmě šikovnější hráči, ale v mnoha parametrech je to podobné.

Jaký máte momentálně uprostřed play-off režim?

Trénujeme denně, poctivě se připravujeme na dalšího soupeře, ale více toho prozrazovat nejde.

Včera se rozhodlo, že tím vaším dalším soupeřem bude Sparta Praha. Co na to říkáš?

Bezpochyby je to kvalitní a těžký soupeř, ale v play-off už si nelze vybírat. Mimochodem, druhou možností bylo dostat Zlín – a to by byl pro Třinec jeden z nejneoblíbenějších soupeřů.

Pro tebe to bude tak říkajíc návrat na místo činu. Jak už jsme zmínili, zápas v Praze ti vyšel excelentně. Vnímáš tedy Spartu jako pro sebe příjemného soupeře?

Ne. Je mi jedno, proti komu nastoupím. Hlavní je se soustředit na svou hru a snažit se být prospěšný svému týmu.

S tebou je v tom třineckém kádru, který se připravuje na další boje, i skupinka hráčů AZetu. Je to pro tebe lepší, že tam nejsi jako „nováček“ sám?

Je, ale musím říct, že i tak mě kluci v Třinci přijali výborně. Je tam dobrá parta a cítím se tam moc dobře.

Znal jsi ještě některé jiné hráče z dřívějška?

Ale jo – třeba Zbyňka Irgla, Jakuba Klepiše, Rosťu Kleslu – ale jen z televize :-). Ten kádr je tady nabitý osobnostmi a pro mě je to čest, být jeho součástí.

Kam to podle tebe můžete (a chcete) dotáhnout?

Třinec má pro tuto sezonu ty nejvyšší ambice. Ale nyní se musíme soustředit na nejbližšího soupeře a tím je Sparta.

Tondo, moc děkuji za rozhovor a přeji ti úspěšné pokračování extraligového angažmá.