VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Integrovaná boccia v Havířově posedmnácté, tým AZetu opět mezi účastníky

20.03.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - v sobotu 8. dubna se v Městské sportovní hale uskuteční tradiční jarní turnaj v integrované bocii. Tedy sportovní klání v němž se ve smíšených družstvech handicapovaní sportovci setkávají s ostaními zájemci o tuto hru. A jako už tradičně se turnaj zůčastní také tým AZ Havířov.

Sportujeme se sportovci s handicapem! Tak zní heslo 17. havířovského turnaje v integrované boccie, který již tradičně organizuje Handicap sport club Havířov. Rodiny, sportovní kluby či pracovní kolektivy čeká soutěž, ve které si ověří spolupráci v kolektivu a která pomůže nahlédnout do světa sportovců s handicapem. "Do turnaje se může přihlásit jakýkoliv 3-6 členný tým s minimálně jedním hráčem s tělesným handicapem. Po dobu zápasů v boccie bude probíhat doprovodný program a celá sportovní sobota vyvrcholí bohatým rautem a afterparty. Svou účast potvrdili hokejisté AZ Havířov, zástupci běžecké organizace RunCzech a moderátoři rádia Kiss Morava," hlásí za organizátory Martin Kučera.

Přátelský turnaj je otevřen rodinám, kamarádům i sportovním kolektivům, kteří si chtějí prověřit spolupráci v týmu a vyzkoušet interaktivní formu teambuildingu. Navíc kromě turnaje O pohár primátorky, bude  v hale probíhat také bohatý doprovodný porgram nazvaný Havířovská paralympiáda.

Týmy si ve volných chvílích mohou vyzkoušet florbal a basketbal na vozíku či jiné paralympijské sporty a aktivity, prostřednictvím kterých mohou nahlédnout do života lidí s odlišnými handicapy. „Hlavním cílem doprovodného programu je vybudování všemi dobře známého týmového ducha, posílení vzájemné spolupráce a hlavně zábava," informuje autor doprovodného turnaje Martin Holomek.

Celá akce následně vyvrcholí v Prvním havířovském minipivovaru, kde je naplánována afterparty s bohatým rautem pro všechny účastníky.

Boccia je paralympijský sport velmi podobný francouzskému pétanque, je ovšem přizpůsobena právě sportovcům s handicapem. Integrovanou formu si může vyzkoušet kdokoliv, podmínkou je 3-6 členný tým s minimálně jedním hráčem s tělesným handicapem. Pokud se chcete turnaje zůčastnit a takového hráče nemáte, obraťte se na organizátory.

Více informací na webu HSC Havířov.