Hokejový víkend pokračuje zápasem proti Ústí

07.01.2018 | Martina Kotulová

K dohrávce 35. kolo se dnes na domácím ledě postaví AZ proti celku z Ústí nad Labem. Havířovští tak dostanou možnost potvrdit včerejší úspěch, kdy překazili vítěznou šňůru Kladna. Ústí zase do Havířova míří v rámci svého tripu z Prostějova, kde však utrpělo porážku po výsledku 4:3 pro Jestřáby.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan v tabulce WSM ligy okupuje 12. příčku se ztrátou pěti bodů na AZ a osmi na postupovou pozici do play-off. Hokejisté Ústí za sebou mají tři utkání proti celkům z první poloviny tabulky. Před koncem roku se utkali s pražskou Slavii, které podlehli výsledkem 2:5. V dalším zápase nastoupili proti českobudějovickému Motoru, který se drží v čele WSM ligy. Budějovicím podlehli na domácím ledě po výsledku 1:4. Poslední zápas pak odehráli včera na ledě Prostějova.

Přestože Ústečtí inkasovali jako první, tak se jim v druhé třetině povedlo skóre otočit na 1:2. Gólem do šatny však Prostějovští srovnali a další branku přidali hned v úvodu třetí třetiny. Slovanu se povedlo skóre ještě srovnat, ale rozhodující branku vstřelil v 55. minutě prostějovský Luňák a z výhry se tak radovali domácí. Ústí si tak připsalo třetí porážku v řadě, kterou se pokusí odčinit právě dnes v Havířově.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Starý (Divíšek, Rašner), 39. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 42. Starý 55. L. Luňák (Havlík, Fiala) – 23. Kružík, 35. Husák (M. Chalupa, M. Vágner), 54. Roubík (Gengel, M. Vágner). Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:29. Diváci: 1 656.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Šenkeřík, Hes, M. Vágner, Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – L. Volf, Roubík, M. Chalupa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Navarra, Gengel, Severa – Macek, Najman, T. Jandus.

AZ Residomo Havířov

Na havířovské hokejisty včera čekal nelehký zápas. Do Gascontrol Arény přijeli kladenští Rytíři, kteří se pyšnili pěti výhrami v řadě a vysokou střeleckou produktivitou. V posledních třech zápasech se jim podařilo nastřílet v průměru 8 branek na zápas. Bylo jasné, že tento výkon budou chtít potvrdit proti AZetu, který jim navíc v posledním vzájemném utkání na jejich ledě nadělil 5 branek a odvezl si tak 3 body.

Včerejší zápas začal lépe pro Kladenské, kterým se povedlo vstřelit branku už v první minutě zápasu při jejich přesilovce. Havířovští se však naštěstí nenechali zviklat a pokračovali aktivní hrou, ve které bylo vidět mnoho šancí na obou stranách. Upravit stav na 1:1 se povedlo ve 13. minutě Patriku Lužovi, který se tak po svém příchodu prosadil poprvé v havířovském dresu. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Po třech minutách druhého dějství se podařilo prosadit Janu Hudečkovi a jak se nakonec ukázalo, šlo také o branku vítěznou. Cenné tři body tak zůstaly v Havířově a na včerejší úspěšný zápas se AZ pokusí navázat už dnes.

Asistent trenéra Patrik Rimmel komentoval včerejší utkání takto: "Chtěli jsme hrát od počátku aktivně, ale bohužel po té inkasované brance na nás byla trochu deka. Myslím ale, že od 10. minuty jsme byli lepším týmem a otočili jsme i výsledek. Ve třetí třetině nás sice soupeř zatlačil, ale ustáli jsme to. Za tři body jsme moc rádi."

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV – RYTÍŘI KLADNO 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Luža (M. Kalus, Tomi), 23. Hudeček (Tomi, Dudek) – 1. D. Tůma (Kurjanov, J. Kloz). Rozhodčí: Skopal, Fiala – Reich, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:31. Diváci: 1 985.

AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl, Drtil, Dudek, Luža, R. Havel, Chroboček – M. Kalus, Hudeček, Tomi – Maruna, Rác, Fronk – L. Bednář, Matai, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš.

Havířovská bilance s Ústím je v letošním ročníku vyrovnaná. V prvním vzájemném utkání brali body Ústečtí, kdy v divokém utkání dokonali obrat z pro Havířov příznivého stavu 4:1 na konečných 4:8. AZetu se podařilo vylepšit reputaci v dalším vzájemném zápase, tentokrát na ledě Ústí, kam zavítal při svém listopadovém tripu. V tomto zápase se Slovan neprosadil ani jednou a Havířovští se mohli těšit ze tří bodů za výhru 0:2.