VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Hokejisté předali dárky nemocným dětem

02.12.2017 | Martina Kotulová

Havířov – Dárky fanoušků, které se vybraly na domácím zápase s Přerovem v rámci druhého ročníku Charitativního týdne WSM ligy, předali včera na dětském oddělení havířovské nemocnice zástupci A týmu AZetu Jiří Krisl, Marek Sikora a Jan Maruna.

Na dětském oddělení se hokejisté sešli s nemocnými dětmi a zástupci nemocnice v čele s jejím ředitelem Jiřím Matějem. „Chtěl bych poděkovat za tuto akci, která není ojedinělá, a proto si moc vážíme, že i sportovci nemyslí jen na svůj sport, ale i na činnost a podporu ostatních, a zvláště pak dětí v havířovské nemocnici,“ poděkoval ředitel a vyjádřil také svou podporu směrem k hokejistům. „Já jsem také velkým fanouškem AZetu. Přesto, že jsou teď na desátém místě tabulky, tak já jim věřím, že se brzy posunou do první osmičky v tabulce a budou už jen stoupat a stoupat, a nakonec uhrají play-off,“ dodal.

Po krátkém úvodu následovala beseda s hráči, na jejíž úvod se představili a dále pak odpovídali na dotazy svého mladého publika, například zda někdy soupeři vybili zuby. Otázky slyšeli, jak na téma hokejové kariéry, tak i svého osobního života a plánů.

„Děti dneska byly opravdu super. Měli připravených hodně zajímavých otázek a jsme rádi, že se s námi do tohoto povídaní zapojili,“ nechal se slyšet kapitán týmu Jirka Krisl.

Po zhruba půlhodinové besedě se dětem ještě podepsali, předali dárky, které fanoušci věnovali na zápase s Přerovem a všichni se také hromadně vyfotili. „Podařilo se nám vybrat spoustu věcí. Lidé darovali hračky, stavebnice, psací potřeby a mnoho dalšího. Přinesli jsme také plnou krabici učebnic a jsme moc rádi, že jsme zde dnes mohli tyto dary předat,“ říká marketingový manažer klubu Martin Kučera a ještě jednou tak děkuje všem, kteří se do sbírky zapojili.

Fanoušci tak svými dary a hokejisté svou přítomnosti mohli rozveselit nemocné děti. „Za naše pacienty i personál bych také ráda poděkovala za dárky, které nám poslali havířovští fanoušci. Jsme rádi, že si pro podporu v této charitativní akci vybrali právě naše oddělení, a že to není ojedinělé, ale podporují nás pravidelně,“ poděkovala i vrchní sestra dětského oddělení Bohumila Čurdová.

Zážitek si s sebou odnáší i sami hokejisté. „Byla to hezky strávená chvíle s nemocnými dětmi. My bychom byli radši, kdyby tady žádní nemocní nebyli, ale když už jsou, tak jsem rád, že jim ten pobyt tady můžeme alespoň trochu zpříjemnit,“ říká Marek Sikora. „Bylo to fajn odpoledne, jsme rádi, že jsme tady přišli a marody trochu rozptýlili,“ uzavírá Honza Maruna.