VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Hledáš exkluzivní informace přímo z klubu? Sleduj AZ na sociálních sítích!

10.11.2017 | David Motloch

Informace o svém oblíbeném týmu dnes nemusíte čerpat pouze z klubového webu. Novinkou posledních let se staly sociální sítě, na kterých figuruje i AZ Havířov. Mnohdy právě zde nabízí fanouškům unikátní informace, které jinde publikovány nejsou. AZ tak, kromě útočení na ledě, zaútočil i na sociální sítě a obsadil tři kanály - Facebook, Instagram a Youtube. Co na nich najdete a k čemu slouží? Více už napoví samotný článek.

Havířov jde s dobou. Trendem posledních let se na internetu stávají sociální sítě. V dnešní pokrokové době takřka nenajdete sportovní tým, který by kromě svých webových stránek nenabízel informace fanouškům právě i na sociálních sítích. Lidí s připojením k internetu neustále přibývá, navíc drtivá většina z nich vlastní nějaký uživatelský profil, buďto na Facebooku, či jinde. Týmy tak rychle pochopily, že musí jít svým fanouškům naproti. Své o tom ví i AZ Havířov, který se v posledních měsících výrazně zaměřil na publikovaný obsah právě na sociálních sítích. Kromě oficiálního webu tak mají fanoušci Havířova možnost čerpat informace z těchto tří dalších kanálů - Facebooku, Instagramu a Youtube. Všem třem se dostaneme podrobněji na kloub.

Facebook má v dnešní době takřka každý vlastník počítače. Není tedy divu, že se stal ve světě internetu jedním z hlavních zpravodajských kanálů a marketingových nástrojů. AZ na Facebooku najdete pod jménem AZ Residomo Havířov. Jako jediný ze všech tří kanálů, má Havířov tento profil už od svého novodobého zrodu. Během té doby však doznal výrazných změn, a to zejména v poslední době. Více k obsahu na Facebooku říká marketingový manažer Martin Kučera. „Upustili jsme od Facebooku jako místa pro sdílení článků na webu. Daleko více se soustředíme na publikování vlastního originálního obsahu. Této funkce se od října chopila nová redaktorka Martina Kotulová."

Nelze jinak, než tato slova potvrdit. Na Facebooku AZetu nyní naleznete spoustu informací, které běžně na oficiálním webu nenajdete. Například se zde dozvíte sestavu Havířova před každým zápasem, konečné výsledky, pozvánky na další utkání a další. Vše navíc oblečeno do vkusné grafiky. Fanoušci mohou na Facebooku také soutěžit o různé ceny nebo hlasovat v anketách. Novinkou letošní sezóny se stala Akce měsíce, kdy nově můžete hlasovat pro nejhezčí akci Havířova v daném měsíci. Dále zde najdete rozhovory s hráči a trenéry, fotografie ze zápasů či zajímavé odkazy na články o AZetu. Pokud máte Facebook a AZ Havířov jste si doposud nepřidali, určitě své rozhodnutí ještě zvažte. Přidat AZ si můžete zde. Stačí kliknout na To se mi líbí.

Instagram je sociální síť s velkým prostorem pro sdílení fotek. Takto vznikl a takto jej také využívá AZ Havířov. Fotografie ze zápasů a různých mimohokejových akcí samozřejmě naleznete na webu, avšak Instagram láká fanoušky především na exkluzivní fotky. Pokud vás zajímá, jak to vypadá v průběhu natáčení rozhovorů, jak hráči trénují na ledě nebo například jak to vypadá přímo v hráčské šatně, všechny tyto zákulisní fotky nabízí havířovský profil na Instagramu. Je to zároveň i místo, kde mají fanoušci možnost pochlubit se se svými fotkami s motivem AZetu. Takto se například na konci října vyfotil na Floridě fanoušek Azetu Pavel Kunik a my jsme jeho fotku velmi rádi zveřejnili.

Ačkoliv tak AZ figuruje na Instagramu pouze několik měsíců, může se už nyní pochlubit řadou originálních fotek. Na Instagramu funguje pod jmenem azhavirov a přidat si jej můžete zde. Stačí kliknout na tlačítko Sledování

Do třetice všeho dobrého Havířov na poli sociálních sítí obsadil kanál Youtube. Tuto stránku drtivá většina fanoušků zná velmi dobře, jelikož slouží k přehrávání videí. AZ využil kanálu Youtube jako své klubové televize. Naleznete zde především sestřihy z domácích zápasů, a to už jen pár minut po jejich ukončení. AZ RESIDOMO TV, jak se kanál Havířova také jmenuje, dále nabízí videorozhovory s oběma trenéry po každém zápase, společně s rozhovory našich hráčů. Již zmiňovanou novinkou pak je Akce měsíce. Profil AZetu na Youtube naleznete zde. Při odebírání tohoto kanálu budete vždy v obraze. Odběratelé jsou totiž vždy upozorňováni na nová videa, takže se nemůže stát, že by vám cokoliv uniklo.

Za správou všech tří kanálů stojí velká porce úsilí, která se však Havířovu vyplácí. Na všech frontách totiž AZ zaznamenal velký nárůst fanoušků. Na Facebooku Havířov překročil hranici 7 000 fanoušků, Instagram za svou krátkou dobu útočí na první tisícovku (808 sledujících) a Youtube kanál odebírá zatím 222 odběratelů. Na všech sítích chystá Havířov do budoucna další novinky, o kterých budeme určitě průběžně informovat. Za současná čísla patří všem velký dík, a pokud jste doposud AZ na sociálních sítích opomíjeli, není nic lehčího, než to hned napravit!