Gascontrol Aréna viděla exhibici mezi výběrem NAHL a legendami AZ Havířov 2010

24.03.2018 | Petr Miklas

V sobotu 24.3. 2018 se uskutečnilo exhibiční utkání mezi Výběrem NAHL (Nezávislé amatérské hokejové ligy) a legendami AZ Havířov 2010. Na havířovském ledě jsme mohli po dlouhé době vidět v dresu AZetu například Miroslava Kusého, Petra Prokopa, Roberta Machálka, Patrika Rimmela, bratry Zientkovy a další hráče. Tým NAHL byl tvořen předvším z hráčů Panthers a Pitbulls, ale nastoupil za něj mj. i hráč Čerepovce Matěj Stránský. O výsledek, jak už to v exhibicích bývá, až tak nešlo. Nakonec si výhru 10:7 připsali AZeťáci. Především byl ale k vidění oboustranně rychlý kombinační hokej bez zbytečných soubojů a přehnané tvrdosti a po zápase společné posezení.

Výběr NAHL - legendy AZ Havířov 2010 7:10 (3:4, 4:6) - hráno 2x20 minut

Branky a nahrávky: 3. Němec (Sládek), 14. Stránský, 14. Altera (Ruizl), 22. Rimmel M., 24. Rimmel M. (Stránský), 27. Altera (TS), 31. Vlček (Sládek) – 6. Maruna (Kozel), 9. Rimmel P., 13. Prokop (Rimmel P.), 19. Zientek L. (Lhotský), 24. Lhotský (Krisl, Zientek L.), 24. Maruna (Prokop), 28. Prokop (Krisl), 30. Kozel, 37. Maruna, 40. Kozel (Prokop). Rozhodčí: Staněk – Veselý, Moravec. Diváci: 137. Střely na branku: 24:21 (10:7, 14:14). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 6:6, 6:7, 6:8, 7:8, 7:10.

legendy AZ Havířov: Vrba – Rimmel P., Zientek L., Prokop, Zientek M., Machálek, Krisl, Kanko, Kusý, Maruna, Pavlas, Lhotský, Kozel.

Výběr NAHL: Novák (od 10. do 20. a od 30. do 40. Zamecznik) – Motloch, Stránský M., Křístek, Toman, Bolek, Altera, Ruizl, Němec, Hrabal, Vlček, Sládek, Michna, Rimmel M., Maršálek.

Čestného buly před utkáním se zhostil Milan Stonavský, nejstarší žijící člen Síně slávy AZetu, který v létě oslaví 83. narozeniny.

Lepší vstup do exhibičního utkání měl Výběr NAHL, který se dostal ve 3. minutě zásluhou Radima Němce do vedení. Legendy AZetu odpověděly brankou Honzy Maruny v 6. minutě, v 9. minutě šly legendy AZetu do vedení, když se prosadil Patrik Rimmel.

V polovině prvního poločasu došlo ke střídání brankářů výběru NAHL, Nováka nahradil Zamecznik. Ve 13. minutě se legendy AZetu dostaly do dvoubrankového vedení, když přesně pálil Petr Prokop. Výběr NAHL kontroval dvěma zásahy ve 14. minutě, trefili se Matěj Stránský a Marek Altera. V 19. minutě přidal čtvrtou branku legend AZetu Lukáš Zientek, první poločas tak vyhrály legendy AZetu 3:4.

Do druhého poločasu se do branky výběru NAHL vrátil Novák. Ve 22. minutě výběr NAHL vyrovnal, když se prosadil Mikuláš Rimmel. Bohatá na góly byla 24. minuta, kdy nejprve legendy AZetu odskočily do vedení o dvě branky, které dali Luděk Lhotský a Honza Maruna. Pak však snížil svou druhou trefou Mikuláš Rimmel.

Ve 26. minutě fauloval Patrik Rimmel Matyáš Stránského, který se rozjel k trestnému střílení, ale s pokusem mezi Vrbovy betony neuspěl. O minutu později hákoval znovu Patrik Rimmel, Marek Altera tentokrát trestné střílení proměnil, když se prosadil bekhendovou střelou k levé tyči Vrbovy branky.

Legendy AZetu si vzaly vedení zpět ve 28. minutě, úspěšným střelcem byl Petr Prokop. Ve 30. minutě přidal osmou branku legend AZetu Ladislav Kozel a do branky vývěru NAHL šel znovu Zamecznik. Ve 31. minutě snížil Jiří Vlček, ale ve 37. minutě navýšil vedení legend AZetu, a dovršil svůj hattrick Honza Maruna. Ve 40. minutě zaokrouhlil výsledek na 7:10 svou druhou brankou Ladislav Kozel. Utkání tak skončilo výhrou legend AZetu.

Následovaly, jako na každé exhibici, samostatné nájezdy. První se rozjel za NAHL Sládek, ale na Vrbu si nepřišel. Na druhé straně jel Kozel, ale puk mezi Novákovy betony nedostal. Za NAHL jel Němec, ale nedal. Za AZ se velice zvláštním způsobem rozjel Prokop, i tak dokázal forhendovým blafákem Nováka překonat.

Pokračoval za NAHL Mikuláš Rimmel, který krásným blafákem do forhendu překonal Vrbu. Za AZ byl další na řadě Kusý, ale pálil mimo branku. Poslední nájezd za NAHL jel kapitán Vladimír Bolek - první nájezd nedal, ale rozhodčí nařídil opakovaný nájezd, který nad padajícím Vrbou proměnil. Za legendy AZetu jel Lhotský, který hodil do branky rukavici, ale puk tam nedostal.

Tím povedená exhibice skončila. Všichni přítomní diváci hráčům obou celků poděkovali potleskem. Akce byla zakončena posezením v prostorách VIP, kde se sešli všichni zůčastnění - hráči, rozhodčí i diváci. Podával se guláš a pilo pivo.

Po loňské premiéře jsme si exhibici letos zopakovali, říká její spoluorganizátor Patrik Rimmel

Stejně jako v roce 2017, vzešla myšlenka exhibičního utkání mezi výběrem NAHL a legendami AZetu ze strany Vladimíra Bolka z havířovských Pantherů. Ze strany AZetu byl pomyslným styčným důstojníkem při organizaci manažer klubu Patrik Rimmel.

„Loňská premiéra k výročí 20 let NAHL se vydařila, měli jsme velmi dobrý ohlas na takový posezónní zápas. Poté co skončila pro A tým sezona, mohli fanoušci vidět bývalé hráče AZeu i některé současné opět pohromadě na ledě. My jsme se do té doby setkávali spíše někde při fotbale, takže i pro nás je to velký zážitek, sejít se zase na ledě.A myslím, že i letos se celá akce vydařila“, je spokojený Patrik Rimmel.

A jak se mu letos dařilo složit tým legendy AZ Havířov 2010? „Za tu dobu už pochopitelně máme z čeho vybírat, takže stačilo „vyřídit pár telefonátů“. Samozřejmě málokdy můžou úplně všichni oslovení hráči. Například letos jsme se museli obejít bez hráčů, kteří jsou ještě v přípravě v Třinci – Lukáš Daneček, David Klimša, Tonda Pechanec. Jejich klub nechtěl riskovat případné zranění. Taky Honza Daneček a Radim Haas nejsou zdravotně v pořádku. A na poslední chvíli nám dneska vypadl ještě Harry Valerián. Ale ostatní kluci dorazili a doplnili jsme tým ještě opravdovou legendou Mirkem Kusým a kustodem Láďou Kozlem, který se zapsal hned vstřelenými dvěma góly,“ usmívá se Patrik Rimmel.

Jedna akce sotva končí a AZ už pro své fanoušky chystá další. V sobotu 12. května se v areálu MFK Havířov uskuteční další ročník GLOBUS CUPU v malé kopané. "Věřím, že stejně jako v minulých letech nám vyjde počasí a celá sportovně-společenská akce opět proběhne pro všechny hráče, partnery i fanoušky na výbornou," uzavírá Patrik Rimmel.