Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Filmový dokument "Den s Markem Sikorou"

23.02.2018 | Klub

H A V Í Ř O V - Krátký film s názvem Den s Markem Sikorou si pro své fanoušky připravil havířovský hokejový klub ve spolupráci s Cousin´s production. Jeho cílem je nechat diváky nahlédnout „pod pokličku“ dění v životě hokejisty v den domácího zápasu.

Svým dnem diváky provází útočník AZ Residomo Havířov Marek Sikora. Ukazuje své všední povinnosti i mimo stadion, starost o syna nebo přátelství s kapitánem týmu. Diváka blíže seznamuje s hokejovým prostředím, svými počátky u hokeje a dosavadní kariérou. K jeho postavě a úloze v týmu se vyjadřují i lidé z kabiny, například hlavní trenér.

„Dokument už nyní nese známky nevyzpytatelného hokejového života, neboť ve filmu figuruje tehdejší hlavní trenér Martin Janeček. Natáčení probíhalo již v půlce listopadu. Dle původního plánu měl být výsledek hotový před Vánoci jako malý dárek fanouškům. Postprodukce a nejrůznější úpravy s cílem co nejkvalitnějšího výsledku se bohužel protáhly, a proto je video vydáno až nyní, před začátkem play-off,“ říká ke snímku marketingový manažer klubu Martin Kučera, který stojí za zrodem celé myšlenky.

V těchto dnech, kdy film spatřuje světlo světa, totiž už v klubu nepůsobí Martin Janeček. Hlavním trenérem je Jiří Režnar.

Myšlenkou tohoto projektu je přinést fanouškům pohled do zákulisí. Představit jim to, co oko fanouška běžně nespatří. „Chceme celistvě ukázat, co vše obnáší každodenní hokejový život. Ukázat jej v jiném světle, než je obvyklé. Věříme, že si film najde spoustu diváků, nejen z řad havířovských hokejových fanoušků, a sklidí úspěch,“ přeje si Kučera.

Film vznikal v listopadu před domácím zápasem s Přerovem, kde Marek Sikora také dříve působil. Celý tento den absolvoval pod dohledem kamer, a tak se i on dostal do zcela nové role. „Marek velmi ochotně spolupracoval a společně s kluky si v den zápasu užili spoustu zábavy. Jedná se sice o film, ale záběry jsou zcela autentické a vystihují náladu v kabině a atmosféru na střídačce,“ dodává Kučera.

Den s Markem Sikorou můžete shlédnout na klubovém YouTube kanále AZ Residomo TV.

Tento krátký dokument pochází z dílny Cousin´s production, produkčního studia tří mladých kluků, kteří s klubem od začátku sezóny spolupracují. Společně už vytvořili například aftermovie z prvního zápasu sezóny.