VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dlouholetá spolupráce s pivovarem RADEGAST je u konce

14.07.2017 | Petr Miklas

RADEGAST byl spojen s AZetem od jeho znovuzrození v roce 2010 a patří tak mezi partnery, se kterými náš klub spolupracuje nejdéle. Teď však tato spolupráce končí. V následujícím článku si připomeneme akce, které pro klub a jeho fanoušky Radegast připravil a také zjistíme, proč AZ dlouholetý partner opouští.

První velkou akci s Radegastem mohli fanoušci AZetu zažít už 23.10.2010, kdy byl na programu domácí zápas Havířova s Přerovem. Pivovar připravil předzápasový program a o první přestávce se soutěžilo o 120 piv Radegast Premium. Vítězem byl soutěžící s nejtvrdší střelou. Kromě toho byla ve hře spousta dalších zajímavých cen a navíc doprovodný program po skončení utkání, který proběhl v Country Clubu.

Obodobná akce se konala i v únoru 2011. O rok později proběhl přímý souboj fanoušků s hokejisty o 100 piv Radegast, klání proběhlo v Tipsport baru na náměstí republiky. Soutěžilo se v oblékání hokejové výstroje, následoval vědomostní kvíz s otázkami o současnosti a historii AZetu a nakonec přišly na řadu zápasy ve Stiga hokeji. Byl to vyrovnaný boj, který rozhodl až v rozstřelovém zápase ve Stiga hokeji ve prospěch hokejistů kapitán Azetu Jiří Krisl. Sto piv tak získali hokejisté, kteří však svou výhru přenechali fanouškům.

Radegast přinesl v lednu 2013 i velice zajímavou soutěž, kdy měli fanoušci po vypití 5 Radegastů možnost vyhrát, mimo jiné zajímavé ceny, i pozici kustoda u A – týmu. Čtyři šťastlivci (Markéta Vudáčková, Radek Sabol, Vítězslav Goluška a Zbyněk Pluhař)si tak mohli při jednom tréninku vyzkoušet, co práce kustoda obnáší. Při té příležitosti dostali možnost prohlédnout si zázemí, viděli šatnu a posilovnu. Kromě toho se mohli vyfotit s celým týmem a s některými hráči zvlášť.

Dokonce několikrát sihráči AZetu mohli vyzkoušet čepování a roznášku piva Radegast v různých restauracích v Havířově. Vždy tato akce byla spojena s posezením s fanoušky, kdy se fanoušci AZetu mohli dozvědět zajímavosti přímo od hráčů a získat zajímavé ceny od Radegastu i od AZ Havířov. S hokejisty mohli fanoušci ochutnat speciály Temně hořký a Peprně hořký.

Spojení Radegastu s Azetem přineslo fanouškům mnoho pěkných zážitků, ale teď je bohužel u konce. Důvod ukončení spolupráce nám osvětluje manažer AZetu Patrik Rimmel : „Po více jak šesti letech bohužel končí naše spolupráce s Radegastem a to z důvodu, že firma Plzeňský Prazdroj, a.s., pod kterou Radegast patří, má nového majitele. Ten má jiné priority, přednesl nám návrh na novou smlouvu, který jsme nemohli akceptovat, protože podmínky byly horší než ve 2. lize. Děkujeme partnerovi za předešlou výbornou spolupráci.“

V současné době vede klub jednání s možným novým partnerem, který v této oblasti působí.