VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dalším jubilantům ze Síně slávy se dostalo blahopřání

11.12.2015 | Petr Miklas

AZ Havířov nezapomíná na hráče a funkcionáře, kteří v minulosti pro klub odvedli spoustu skvělé práce. V letošním roce slaví svá životní jubilea hned několik členů Síně slávy, první gratulace se jim dostalo před přípravným zápasem se Zlínem, další přišla před utkáním s Kladnem.

V srpnu 2015 bylo při zápase proti Zlínu gratulováno Milanu Stonavskému a Milanu Kubalovi

Dalšími jubilanty, kterým gratulujeme jsou:

Zdeněk Cepek 65 let
Karel Turek 70 let
Miroslav Kantor 60 let
Karel Uher 60 let
Vladimír Krč 65 let

Své jubileum by oslavil:

Karel Osvlad 70 let

Karel Turek

Čtyři z této šestice jubilantů byli hráči AZetu, jmenovitě Zdeněk Cepek, jenž byl dloholetým kapitánem AZetu, dále Karel Turek, který za AZet odehrál pouze dvě sezóny, ale pak byl dvacet let trenérem havířovské mládeže. Hokej hráli i Miroslav Kantor a Karel Uher, který byl brankář, ale jeho hráčská kariéra byla poměrně krátká. Mnohem víc se zapsal do podvědomí fanoušků jako úspěšný trenér a funkcionář AZetu. Své šedesátépáté narozeniny oslavil i Vladimír Krč, který sice není členem Síně slávy, ale zato je dlouholetým rozhodčím a členem boxu trestoměřičů, kde dělá hlavně hlasatele. Od minulého roku je i vedoucím boxu trestoměřičů. Své sedmdesátiny by v dubnu 2016 oslavil Karel Osvald, jenž byl rozhodčím, časoměřičem, zapisovatelem a vedoucím boxu časoměřičů.

Miroslav Kantor

Osobně se gratulace zúčastnili Zdeněk Cepek, Karel Turek, Miroslav Kantor a Vladimír Krč, kterým poblahopřál prezident klubu Jaroslav Mrowiec společně s manažerem klubu Patrikem Rimmelem. Všichni jubilanti byli obdarováni novým dresem se svým jménem a číslem odpovídajícím dovršenému věku.

Zdeněk Cepek

Krátce jsme vyzpovídali všechny přítomné oslavence. Bývalý útočník a kapitán AZetu Zdeněk Cepek nám řekl: „Je krásné, že na nás současné vedení nezapomíná. Pro nás je čest být i nadále součásti děje.“

Co pan Cepek říká na svého následovníka s "céčkem" na prsou? „Nevím přesně jakou má pozici v kabině, ale myslím si, že ho ostatní hráči uznávají. I proto je Jirka Krisl právem kapitán.“

„Někdy se daří více, někdy méně je k tomu zapotřebí i trocha štěstíčka. Ale celkově bych řekl, že Havířov hraje v této lize důstojnou roli,“ odpovídá čerstvý pětašedesátník na otázku, jak se mu líbí AZet v první lize.

Bývalý hráč, ale hlavně trenér a funkcionář AZetu, Karel Turek v květnu tohoto roku oslavil sedmdesáté narozeniny. Při svém uvedení do Síně slávy říkal, že by to chtělo postoupit do 1. ligy. Stalo se. Jak se mu AZ v 1. lize zamlouvá? „První dvě sezóny byly dobré, ale letos to herně není ono. Chtělo by to zlepšit, ale to nechme na trenérech.“

„Jsem rád, že si nás vedení pozvalo, sešla se tady dobrá parta a na tohle setkání jsem se těšil,“ reaguje pan Turek na otázku, jak vnímá gratulaci členům Síně slávy.

Ladislav Krč

Posledním oslavencem, se kterým jsme mluvili byl bývalý rozhodčí, dnes vedoucí boxu trestoměřičů, Vladimír Krč. „Vůbec jsem nečekal, že mi budou taky gratulovat. Chtěl bych poděkovat všem lidem z boxu za jejich práci, protože si myslím, že tohle je takové ocenění práce celého boxu,“ zní děkovná řeč pětašedesátníka Vladimíra Krče.

Za celý AZ Havířov touto cestou všichni ještě jednou moc blahopřejeme a přejeme pevné zdraví do dalších let.