VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další přípravný zápas – AZ jede do Přerova

10.08.2017 | Petr Miklas

Čtvrtek 10.8. přinese už čtvrté přípravné utkání před sezónou, opět na ledě soupeře, kterým je tentokrát HC ZUBR Přerov. Pro Havířov to bude první střetnutí s celkem z WSM ligy, Přerov hraje také svůj čtvrtý přípravný zápas, ale bude to už třetí utkání se soupeřem ze stejné soutěže. AZ pojede opět v silnější sestavě a znovu s několika útočníky z Vítkovic. Utkání začíná v přerovské MEO Aréně v 18:00.

Přerovu se podařilo udržet většinu opor

Kádr Zubrů se oproti loňsku zatím moc neobměnil, zůstali brankáři Lukáš Klimeš i Tomáš Štůrala.V obranných řadách stále budou působit Jiří Běhal, Martin Novotný, Mikuláš Zbořil, Lukáš Chmelíř, Lubomír Malina, Jakub Ferenc a Radomír Pala. Důležité je udržení Romana Pšurného, útočníka Litvínova budou mít v Přerově na hostování i na příští sezónu. V dresu Zubrů bude i nadále veterán Karel Plášek, dále z útočníků můžeme vyjmenovat Jiřího Goiše, Tomáše Sýkoru, Jana Bergera, Davida Šťastného, Lubomíra Kovaříka a Filipa Dvořáka.

V Přerově skončil Sikora, změna proběhla i v brankovišti

Jenže Přerov musí počítat i ztráty, přišel o svého druhého nejproduktivnějšího hráče minulé sezóny Marka Sikoru. Marek se vrátil do svého mateřského klubu, tedy do Havířova. V dresu Zubrů už neuvidíme brankáře Luboše Horčičku, ale Přerov získal jiného kvalitního gólmana, kterým je Juraj Šimboch. Do Třebíče odešel Lukáš Vágner, naopak novou posilou je, nám dobře známý, Jakub Šlahař.

Dosavadní příprava

Oba celky za sebou mají tři přípravné zápasy. Přerov začal na domácím ledě s Třebíčí, která přijela s mladým týmem a odvezla si porážku 3:0. Ke druhému utkání Zubři odjeli do Poruby, kde nastoupili s hráči bojujícími o místo v týmu. Ani Poruba nenasadila to nejlepší co má. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Přerova 1:5. Zatím poslední přípravné utkání sehrál Přerov v úterý na ledě MEO Arény se Vsetínem. Kvalitní utkání dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých byli úspěšnější hosté a odvezli si výhru 3:4.

AZ začal přípravy tradičně s extraligovými Vítkovicemi, tentokrát se hrálo v Ostravě, protože v Havířově probíhala rekonstrukce šaten. Havířov nastoupil mladým týmem, který podlehl nekompletnímu celku domácích 8:2. Druhý přípravný zápas sehrál AZet na ledě Jastrzebie, odkud si přivezl výhru 2:3. V úterý odjeli hráči z Havířova, doplněni o hráče Vítkovic, na Slovensko, kde se střetli s Trenčínem. Hráči AZetu dokázali dotáhnout tříbrankový náskok domácích a zápas šel do prodloužení, ve kterém urvala vítězství domácí Dukla. Na branky bohaté utkání skončilo 6:5.

S čím do zápasu s Přerovem půjde AZ?

To nám prozradil trenér Martin Janeček: „My pokračujeme v tom, co jsme si na tento týden nastavili. Budeme trochu opomínat ty mlaďochy, protože potřebujeme mít v zápasovém vytížení kostru týmu. Plus zkoušíme varianty, které se nám nabízejí ve spolupráci s Vítkovicema. Pojede s námi znovu Tomáš Gřeš, nově pak Tomáš Jáchym, Šimon Stránský a Daniel Kurovský. Jsou to všechno útočníci, které hodně zapojíme do utkání. Do utkání opět naskočí mladý obránce z Olomouce Lukáš Spurný, který je s námi do konce týdne. Měl by nám předvést, jestli je pro nás variantou, o které můžeme přemýšlet. “

„Do utkání jdeme opět s tím, že chceme pozorovat hráče, aby nám ukázali, jak se dokážou o místo porvat. Pro nás trenéry to zase přinese spoustu informací, které se nám budou hodit pro skladbu týmu“, dodává Janeček.

Sestavy obou celků v minulém zápase:

AZ Havířov: M.Laco – Dudek, Drtil, Postnikov, Petran, Spurný, Chroboček – P. Beránek, M. Sikora, Gřeš – Kanko, Maruna, Fronk – Tomi, Hudeček, Illéš – Pořízek, Haas, L. Bednář - od 21. Kafka

HC ZUBR Přerov:

Šimboch – Novotný, Padrnos, Malina, Adamík, Zbořil, Pala, Furch, Chmelíř – Plášek, Sýkora, Š. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Koblar – Dvořák, Berger, Navrátil – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík

Zápas můžete sledovat i prostřednictvím textového online přenosu: ZDE