Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Cesta po stadionech WSM Ligy – stadion města Kadaň

12.08.2017 | Josef Nudera

Na další cestu po stadionech našich soupeřů se vydáme za tradičním účastníkem WSM Ligy. Podíváme se na stadion, který rozhodně nepatří k největším a nejhezčím. Podívejme se do Kadaně, kde tamní Trhači skládají kádr na nadcházející sezonu. K zimáku se vyjádřil i trenér brankářů AZ Havířov Adam Vrba.

Název stadionu Stadion města Kadaň
Kapacita 3000 diváků
Adresa stadionu Koupaliště, P.O.Box 66, 432 01 Kadaň
Postaven 1970
Rozměry hrací plochy neuvedeno
Ceny vstupného WSM Liga 50,- Kč

Zimní stadion v Kadani rozhodně nepatří mezi největší stadiony ve WSM lize. Kapacita tohoto stánku je 3000 míst. Hlediště je v Kadani rozděleno do několika sektorů. Podélné tribuny jsou rozděleny na poloviny a vždy naleznete místa na sezení i stání. Tribuny označené jako východ a západ jsou určeny a vybudovány na sezení, tribuny jih a sever potom na stání.

Na druhou stranu má stadion svou bohatou historii. Poprvé se jeho brány otevřely v roce 1970, jednalo se již o zimní stadion s umělou ledovou plochou, Kadaň předběhla své konkurenty a ostatní kluby, které ještě hrály na přírodních kluzištích. Sezona 1989-1990 začala již na zastřešeném stadionu, kde sice pokračovaly práce, ale už tehdy poskytoval stadion týmu skvělé prostředí.

Pokud byste vyjeli za AZ Havířov na venkovní utkání právě do Kadaně, tak se ke stadionu dostanete velmi snadno. Stadion se nachází 5 minut chůze od nádraží, což umožňuje skvělou dostupnost, pokud nemáte auto. Domácí kotel chodí za trestné lavice, hostující fanoušci za střídačku svého týmu.

Stadion hodnotí z pohledu brankáře i trenér brankářů AZ Havířov Adam Vrba. "Kadaň má tmavý malý a starší zimák. Je to tam vždy takové přetrpení. Kdo tam je však zvyklý, má vždy výhodu," zhodnotil stadion.

Rychlé News z Kadaně

Při pohledu na změny oproti loňské sezoně a přípravách na tu nadcházející, se musíme pozastavit nad změnou výkonného ředitele, do funkce se vrací Stanislav Mikšovic. Novými trenéry Trhačů budou Robert Kaše a Kamil Koláček. Bývalý trenér Jaroslav Beck odešel do Chomutova trénovat juniory. Kádr Kadaně začal přípravu na suchu 11. května.

Kádr Kadaně stejně jako v minulých sezonách ještě není úplně znám, jelikož Kadaň úzce spolupracuje s extraligovými Piráty z Chomutova, kterým patří většina hráčů. V minulosti Kadaň spolupracovala i s Karlovými Vary, ale po jejich pádu do WSM Ligy skončila spolupráce s tímto celkem.

Ke stavu kádru se vyjádřil i zmíněný Kamil Koláček. „Později se připojí z Chomutova zhruba jedna pětka, která vypadne. Čekáme také na jedno jméno úplně odjinud,“ uvedl na klubových stránkách Koláček. Do kádru Trhačů se v tuto chvíli přesunulo i několik juniorů Chomutova a vzhledem k pravidlům nesestupové WSM ligy je více než jasné, že budou chtít Piráti mladé hráče otestovat právě v Kadani.

Sezona 2016/2017 se nesla v nevýrazných výkonech a na předposledním místě WSM Ligy

V loňské sezoně se Kadaň nemohla z celkového umístění moc radovat. Tento celek totiž sice nasbíral za základní část 58 bodů, které získal za 16 výher po základní hrací době, 2 výhrách po prodloužení a 6 prohrách po prodloužení a nájezdech. I tak ale skončil na předposledním místě tabulky, kde bylo ale před playout už poměrně jasno, že záchrana Mostu, který byl v tabulce pod Kadaní by se rovnala zázraku. Kadaň sice v sezoně kousala i přední týmy tabulky, ale v konečném součtu by Trhači na sezonu nejraději zapomněli.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s SK Trhači Kadaň 1:5

AZ Havířov sehrál v loňské sezoně s Kadaní hned 6 duelů. Čtyři zápasy viděli fanoušci v základní části WSM Ligy, zbývající dvě utkání pak ve skupině playout, kde Havířov musel po nevydařené sezoně nastoupit. I s tímto soupeřem ztratil Havířov řadu důležitých bodů. Celkově se podařilo Kadaň havířovským hokejistům porazit jen v jednom jediné případě. Jednalo se o 20. kolo na domácím ledě současné GC Arény, Havířov zde dokázal Kadaň přetlačit po prodloužení. Ve skupině playout nevstřelil Havířov svému soupeři ani jedinou branku.

WSM Liga 7. kolo 24.9.2016 SK Trhači Kadaň AZ Havířov 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
WSM Liga 20. kolo 2.11.2016 AZ Havířov SK Trhači Kadaň 2:1p (0:0,1:1,0:0 – 1:0)
WSM Liga 33. kolo 10.12.2016 SK Trhači Kadaň AZ Havířov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
WSM Liga 46. kolo 28.1.2017 AZ Havířov SK Trhači Kadaň 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
WSM liga playout 18.2.2017 AZ Havířov SK Trhači Kadaň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
WSM Liga playout 1.3.2017 SK Trhači Kadaň AZ Havířov 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Nadcházející zápasy s tímto soupeřem

V nadcházející sezoně se Havířov utká s Trhači stejně jako s ostatními soupeři ve čtyřech případech. Co se týká termínů utkání, tak v Havířov se bude hrát v sobotu a pondělí, stejné rozložení dnů pak čeká na Havířov i na hostujícím ledě. První střetnutí AZ Havířov s Kadaní proběhne v 5. kole na ledě GC Arény právě v sobotu.

WSM liga 5. kolo 23.9.2017 AZ Havířov SK Trhači Kadaň SOBOTA
WSM liga 18. kolo 28.10.2017 SK Trhači Kadaň AZ Havířov SOBOTA