VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Cesta po stadionech WSM Ligy – Zimní stadion města Benátky nad Jizerou

03.08.2017 | Josef Nudera

Po delší době přinášíme další díl seriálu "Cesta po stadionech WSM Ligy". V tomto díle se vydáme na cestu do středních Čech, zavítáme na stadion Benátek nad Jizerou. Zajímavý postřeh k tomuto stadionu přináší v článku i bývalý kapitán Jiří Krisl. V jaké sestavě budou letos Benátečtí válčit? Cesta začíná.

Název stadionu Zimní stadion města Benátky nad Jizerou
Kapacita 1500 ke stání, 200 na sezení
Adresa stadionu ZS Mělnická 35, 294 71 Benátky nad Jizerou
Postaven 1998
Rozměry hrací plochy nenalezeno
Ceny vstupného WSM Liga: 50,- Kč

Zimní stadion v Benátkách nad Jizerou patří jednoznačně k těm nejmenším v celé WSM Lize. Do tohoto hokejového stánku se vejde celkem 1 700 diváků. Stadion i tak působí opticky mnohem menší než se nakonec promítne na kapacitě, jelikož drtivá většina míst je na stání. Stadion je i poměrně nový. Tato hokejová aréna byla vybudována v roce 1998. Hlediště je rozděleno poměrně dobře. Nad střídačkami nalezneme dvě řady pro sedící diváky + pár míst na sezení je i v rohu u bufetu (zde je vybudováno 200 míst), na druhé straně na protilehlé tribuně nalezneme místa výhradně na stání, kde fandí také domácí fanclub.

Pokud se do Benátek vydáte, ideální je putovat z autobusového nádraží. Z něj vyjdete přes most a zahnete doleva. Půjdete stále po silnici a taková zdánlivě "plechová bouda" na kopci je zimní stadion.

"V Benátkách je šílený kopec ke stadionu, člověk se musí unavit už dlouho před zápasem! Plus největší zima, jaká na stadionu může snad být," komentuje svým postřehem stadion Benátek opora zadních řad AZ Havířov Jiří Krisl. Jako hráč o tomto stadionu musí vědět své.

Rychlé News z Benátek nad Jizerou

V Benátkách se soupiska oproti loňské sezoně změnila v tuto chvíli o osm nových jmen. V Benátkách budou mít připraveny hned 4 brankáře. Do týmu totiž má vyřízeny střídavé starty Josef Kořenář a za Benátecké může nastoupit i Matěj Žajdlík, který chytal zatím jen v mládežnických kádrech, naposledy v Liberci. Mužstvo od Jizery se bude spoléhat na mladé pušky. Z liberecké juniorky přijde do kádru Benátek Vrastislav Kunc, Ivan Korecký a Vít Turský. Dále doplní kádr slovenský hráč Patrik Maier, je z těchto čtyř hráčů nejstarší, jelikož má 20 let, ostatní zmínění mají teprve 18!

V útočných řadách doplnil kádr z liberecké dvacítky Jiří Průžek. To Radek Veselý měl loňskou sezoně hodně pestrou, vystřídal dres hned 4 týmů! Nejprve odehrál zápasy za Kadaň, následně vypomohl Mostu a dostal šanci si vyzkoušet i extraligu za Litvínov. Následně se ještě dostal do finské ligy. Do kádru se vrací i staronové tváře v podobě Adama Jandejska, Matěje Psoty a Zdeňka Krále.

V letošní sezoně povede Benátky nad Jizerou jako hlavní trenér Jiří Kudrna spolu s asistentem Antonínem Nečasem.

Celou aktuální soupisku naleznete na oficiálních webových stránkách klubu: ZDE

Benátky nad Jizerou v loňské sezoně opět kousaly, pocítil to Frýdek-Místek

Loňskou sezonu mohou hokejisté a celé vedení v Benátkách hodnotit jako úspěšnou. V základní části dokázaly Benátky trápit všechny týmy a nakonec si tak vybojovaly účast v předkole play-off z osmého místa. V něm se střetli hokejisté od Jizery s nováčkem WSM Ligy Frýdkem-Místkem. Série přinesla pořádné drama. Benátky za stavu 1:2 na zápasy dokázaly na ledě Frýdku odvrátit mečbol a vrátit sérii k rozhodujícímu ukání na domácí led. Ještě v 57. minutě to bylo 5:5, ale následně dokázal Frýdek zápas strhnout na svou stranu. V posledních dvou minutách dal farmě Liberce dva góly a postoupil do čtvrtfinále. Benátky tak celkově mohou být se sezonou spokojeny, jen ten závěr posledního zápasu jim moc nevyšel.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s HC Benátky nad Jizerou 1:3

HC Benátky nad Jizerou dlouhodobě patřily k týmům se kterými měl Havířov tradičně hodně pozitvní bilanci. Uplynulá sezona, ale všechny zaběhnuté zvyky narušila. Benátky dokázaly hned ve třech případech Havířov porazit. Vyjma úvodního vzájemného střetnutí se vždy jednalo o těsně souboje, kdy rozhodovala jediná branka, v jednom případě až prodloužení. Havířov dokázal Benátecké porazit pouze v posledním kole základní části WSM Ligy. V domácím prostředí získal Havířov s tímto soupeřem jen jeden bod.

WSM Liga 13. kolo 8.10.2016 AZ Havířov Benátky nad Jizerou 2:5 (1:2, 0:1, 1:2 )
WSM Liga 26. kolo 19.11.2016 AZ Havířov Benátky nad Jizerou 2:3p (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
WSM Liga 29. kolo 12.1.2017 Benátky nad Jizerou AZ Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
WSM Liga 52. kolo 12.2..2017 Benátky nad Jizerou AZ Havířov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Následující zápasy s tímto soupeřem

V nadcházejícím ročníku WSM Ligy bude Havířov hrát s Benátkami stejně jako s ostatními soupeři čtyři duely. Los zde byl velmi příznivý a spravedlivý. První dvě kola si odehrají oba celky ve středečním termínu, další dvě kola budou hrát oba týmy doma v sobotu. Zápasy s Benátkami budou patřit k těm, kde bude určitě chtít náš AZet uhrát důležité body, to co se nepodařilo minulou sezonu. Mužstvo od Jizery vhledem k nesestupové WSM Lize bude hrát s velmi mladým kádrem a hráči budou bojovat o místo mezi muži, tým bude velmi dravý a také nevyzpytatelný. Nejspíše se, ale do play-off vzhledem ke zrušení předkola nedostane.

WSM liga 2. kolo 13.9.2017 Benátky nad Jizerou AZ Havířov STŘEDA
WSM liga 15. kolo 18.10.2017 AZ Havířov Benátky nad Jizerou STŘEDA