Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Cesta po stadionech WSM Ligy – MANN + HUMMEL ARENA

26.08.2017 | Josef Nudera

V našem seriálu "Cesta po stadionech WSM Ligy" zavítáme do MANN + HUMMEL ARENY, která má ve své bohaté historii i jednu smutnou událost. V této aréně hraje Horácká Slavia Třebíč – co se v týmu stalo v uplynulých měsících a jak se tvoří kádr pro nadcházející ročník WSM Ligy? Arénu nám navíc okomentoval i trenér brankářů Adam Vrba.

Název stadionu Zimní stadion města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENA
Kapacita 5 000 míst (840 na sezení, 4 160 na stání)
Adresa stadionu Kateřiny z Valdštejna 1, 674 01 Třebíč
Postaven 1959 (1980 dokončeno zastřešení)
Rozměry hrací plochy 59,20 x 28,10 m
Ceny vstupného WSM Liga stání 80,- Kč, sezení 90,- Kč (příprava 60,- Kč)

Zimní stadion v Třebíčí byl postaven v roce 1959 tehdy ještě bez střechy. Zastřešen měl být v roce 1977, ale bohužel se vyskytly problémy a do kroniky stadionu se zapsala i jedna černá událost. Po několika dnech se totiž střecha zhroutila a na stadionu zabila dva lidi. Stavba přitom ještě nebyla zkolaudována a na ledě i tak trénovali starší dorostenci. Střecha byla následně zrekonstruována a stadion se začal znovu využívat v roce 1980. Stadion nese název po hlavním sponzorovi třebíčského klubu MANN + HUMMEL ARENA. Velkou výhodou tohoto stánku je jeho dostupnost. Nachází se v centru města Třebíče a je dostupný všemi dopravními prostředky. Aréna působí velmi příjemně, a rozložení tribun jen dopomáhá hokejistům Třebíče k dobrým výsledkům.

Hlediště stadionu je určeno víceméně ke stání, k sezení jen pouhých 840 míst z celkové kapacity 5 000 míst.

V aréně je i světelná kostka nad ledem a povídá se, že led je v této aréně nejtvrdší ve střední Evropě. Na západní tribuně najdeme kotel hostujících fanoušků, naopak jižní tribuně příznivce domácích jako ve zbytku haly. Do hokejové arény v Třebíči se tak určitě vyplatí zajet a podpořit AZ Havířov v soubojích s Horáckou Slavií.

"Třebíč má útulný stadion, který se nachází v kopci. Stadion je po částečné rekonstrukci. Velkou výhodou je, že vzhledem k minimální vzdálenosti tribun od ploch jsou fanoušci téměř na ledě s hráči," okomentoval arénu trenér brankářů AZ Havířov Adam Vrba.

Rychlé news z Třebíče

Horácká Slavia na nadcházející sezonu také posílila. Po sedmi letech strávených v Jihlavě se do Třebíče vrátil zkušený obránce Tomáš Kaláb – vrátil se tak do mateřského týmu. Třebíč ale posílila i útočné řady. Po sezoně strávené ve Znojmě posílí Horáckou Slavii Michal Vodný, který přišel na roční hostování. Další posilou je Lukáš Vágner, jenž přestoupil z Přerova. Bílé hvězdy, ale i několik hráčů opustilo. Matěj Psota se vydal do Benátek nad Jizerou, Jan Zdráhal zkusí štěstí v extraligové Jihlavě. Martin Čech a Milan Přibyl se rozhodli ukončit svou hráčskou kariéru.

Horácká Slavia skončila po základní části pátá, následně vypadla s pražskou Slavií

Uplynulý ročník WSM Ligy skončil pro Horáckou Slavii poměrně dobře. V základní části předváděla dobré výkony, které ji vynesly až na 5. příčku ligového pořadí. Ve čtvrtfinále došlo k souboji dvou Slavií. Horácká Slavia hrála proti Slavii Praha. Série sice skončila 4:0 na zápasy pro Pražany, ale v každém ze čtyř zápasů se jednalo o pořádné drama a vyrovnané výkony. Každé utkání skončilo pouze o jedinou branku (2:3, 1:2 po nájezdech, 1:2, 0:1). Trochu trpký konec pro Třebíč.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

Havířovu se v loňském roce s Třebíčí dařilo. Jako s jedním z mála celků měl s Třebíčí pozitivní bilanci zápasů. Vyhrál na venkovním kluzišti zmíněné MANN + HUMMEL ARENY oba zápasy. Na domácím ledě pak jeden zápas AZ vyhrál a jen v tom posledním ve 44. kole Havířov padl.

WSM Liga 5. kolo 17.9.2016 Třebíč AZ Havířov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
WSM Liga 18. kolo 26.10.2016 AZ Havířov Třebíč 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
WSM Liga 31. kolo 5.12.2016 Třebíč AZ Havířov 4:5p (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)
WSM Liga 44. kolo 23.1.2017 AZ Havířov Třebíč 2:5 (2:4, 0:1, 0:0)

Nadcházející zápasy s tímto soupeřem

V nadcházejícím ročníku WSM Ligy se Havířov utká s Třebíčí dvakrát v sobotním termínu a dvakrát ve středu. Oba celky se o soboty a středy rovnoměrně podělily – los byl tak velmi spravedlivý.

WSM liga 8. kolo 30.9.2017 Třebíč AZ Havířov SOBOTA
WSM liga 21. kolo 4.11.2017 AZ Havířov Třebíč SOBOTA