VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Boj o předkolo pokračuje v Jihlavě

20.01.2017 | Jozef Valenčík

Hokejisté AZ Havířov si v posledních dvou zápasech vyšlápli na kvalitní týmy Kladna a Slavie a nemilosrdný los je posílá na led dalšího týmu z horních pater tabulky. Jihlavě patří aktuálně druhé místo a tak je jasné, že na AZ nečeká snadný úkol. Utkání začíná na jihlavském zimním stadionu v sobotu v 17:30.

Jihlava neprohrála už osm zápasů

Poslední porážku si Dukla připsala 14. prosince, kdy na domácím ledě podlehla Třebíči. Od té doby se celku z Vysočiny velmi daří a odrazilo se to i na postavení v tabulce. V posledním zápase Jihlava přivezla všechny body z Benátek nad Jizerou, kde slavila výhru 2:4. S výhrou byl samozřejmě spokojen i trenér František Zeman: „Vítězství se nerodilo lehce. Nebudeme zastírat, jeli jsme si sem pro tři body. Nebyl to jednoduchý zápas i kvůli tomu, že tu jsou podmínky takové, jaké jsou. Těší nás, že se s tím hráči vyrovnali a jsme rádi, že si odvážíme tři body.“

Sestava Jihlavy v posledním zápase:

Škarek - Kajínek, Říha, Bilčík, Půža, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný - Jergl, Seman, Důras - Stoklasa, Diviš, Březina - Zeman, Skořepa, Čachotský - Szathmáry, Anděl, Jícha

Jestli se Dukla může na něco spolehnout, tak je to jistota v brankovišti. Zde si téměř rovnoměrně rozdělili porci zápasů v Havířově známý Miroslav Svoboda a Jakub Škarek, ten se řadí mezi nejtalentovanější brankáře v republice a kromě startů v extralize za Spartu byl jedničkou na Mistrovství světa hokejistů do 20 let.

Naopak na útočné polovině Jihlavy je potřeba upozornit především na Tomáše Čachotského, tento rozdílový hráč nadělal Havířovu už několik vrásek na čele a aktuálně s bilancí 14+29 vede kanadské bodování Jihlavy.

AZ se vzepřel prognózám

Na povedený venkovní trip, kdy Havířov přivezl šest bodů z devíti možných, dokázali svěřenci trenéra Janečka navázat v domácím zápase se Slavii, tu porazili vysoko 7:1. Celkově porazili naši hráči Kladno i Slavii v každé z odehraných třetin, což je velmi dobrá vizitka. Boj o předkolo playoff je tak rázem otevřený, na desátou příčku ztrácí AZ aktuálně pouze dva body.

Sestava Havířova v posledním zápase:

Šafránek – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl, D. Seman, Holomek, Staněk, Dudek – Kanko, Hlinka, Kalus – Štumpf, Hubáček, Dvořáček – Kotala, Maruna, Kurovský – Rác, Haas, Gřeš.

Specialitou utkání s Jihlavou je již tradičně souboj bratrské dvojice Semanů, rozhovor s havířovským kapitánem Danielem Semanem si můžete přečíst na webu hokej.cz. Rozhovor vznikl při příležitosti ankety Sympaťák WSM ligy, ve které můžete pro Daniela stále hlasovat.

Infografika

Vzájemné zápasy pro Duklu

Ve všech třech odehraných zápasech se z vítězství radovala Jihlava. Pouze v jediném utkání dokázal AZ získat bod, ve sobotu je nejlepší čas na změnu.

Pokud nebudete v Jihlavě osobně, tak můžete utkání sledovat prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com

Ostatní zápasy 43. kola

15:00 HC Slavia Praha – Rytíři Kladno