Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Bitva o přímý postup do play-off je tady, Havířov musí porazit Jihlavu!

03.02.2015 | David Motloch

Až 52. kolo rozhodne o pozici Havířova do vyřazovací části. Poté, co o šesté místo marně usiloval v Litoměřicích, má ve středu na domácím kluzišti poslední šanci! Svěřenci trenérského dua Daneček-Potěšil musí za tři body porazit jihlavskou Duklu a doufat v prohru Kališníků s Motorem. Havířov potřebuje v honu na šesté místo v play-off každou hlasivku, tak neváhejte a přijďte ve středu 4.2. v 18 hodin fandit. Fanoušci s jakýmkoliv symbolem AZ mají vstup zdarma!

Havířovský celek má před tímto duelem o motivaci postaráno. Mnozí dokonce považují tento zápas za rozhodující v celé základní části, možná i sezóny. Nenechme se ale zmást, i Jihlava bude chtít vyhrát. Stále totiž může postoupit na druhé místo tabulky a dostat tak do čtvrtfinále soupeře z předkola.

Rozjetý vlak Dukly dokázal v posledním kole zastavit Slovan

11 výher v řadě. Nebýt novoročního utkání s Motorem, zůstala by Jihlava v lednu neporažena. I tak se jedná o úctyhodnou sérii. Svěřenci trenéra Petra Vlka dokázali v tomto úseku porazit Chomutov (3:2p.), Kladno (4:2) nebo Třebíč (6:1). Vítězná série tak katapultovala Duklu na třetí místo v tabulce se ziskem 93 bodů.

Autor: Petr Blakala

Stopku Jihlavě vystavil až Slovan z Ústí nad Labem, kde výhru na nájezdy v poměru 3:2 režíroval ostrostřelec Jaroslav Roubík. Dukle v závěru podle slov brankáře Lukáše Sáblíka chyběly trochu síly. „Přijeli jsme docela v okleštěné sestavě, máme spoustu marodů, takže to, že jsme hráli dneska na málo lidí, bylo znát možná v závěru. Už jsme neměli tolik sil a o to cennější je pak ten bod v nájezdech,“ naznačuje, kudy by mohla vést pro havířovský tým cesta.

Produktivitě Jihlavy stále vévodí kanonýr Čachotský

Je jasné, na koho si ve středu dát nejvíce pozor. Jméno Tomáše Čachotského je v první lize dost dobře známo, ostatně získaných 45 bodů v letošní sezóně budí pozornost. Zajímavostí však je, že nejlepší střelec Dukly z letošních tří vzájemných zápasů s Havířovem vyšel vždy střelecky naprázdno.

Autor: Karel Vaculík

O branky se však umí starat jiní. Sbírat body umí Marek Melenovský (18+20) nebo Michal Důras (12+25). Obraně vévodí v produktivitě Zdeněk Čáp s 28 body.

V brance se nejčastěji představoval Lukáš Sáblík, v počtu startů se jako druhý za ním řadí Ondřej Kacetl. Poslední utkání ovšem odchytal David Rittich, který příliš možností v brance Dukly letos nedostal. Uvidíme, koho Jihlava nasadí do brány ve středu v Havířově.

V Litoměřicích to nevyšlo, proti Jihlavě už AZ musí vyhrát

Situace Havířova před posledním kolem je následující: AZ má jisté přinejhorším osmé místo v tabulce a za těchto předpokladů by musel o čtvrtfinále play-off bojovat v předkole. Měl by však výhodu v podobě domácího prostředí. V případě vítězství za tři body nad Jihlavou a prohry Litoměřic v Českých Budějovicích by však svěřenci hlavního lodivoda Danečka mohli postoupit na šestou příčku a dočkali by se krátkého a zaslouženého volna před startem čtvrtfinále.

Autor: Karel Vaculík

Z šesté příčky by se ve čtvrtfinále mohlo soupeřem pro Havířov stát Kladno, České Budějovice, Třebíč nebo právě Jihlava. Tyto varianty rozsekne 52. kolo.

K poslednímu kolu se vyjádřil i trenér Jan Daneček, který s pozicí Havířova kalkuloval následovně. "Kdyby nás Litoměřice porazily za tři body, tak od nás měly pokoj. Takto se budou muset ještě hodně v Budějovicích snažit. Budou to oba zápasy na ostří nože. Budějovice dnes body také ztratily, takže je budou chtít získat zpět. Uvidíme, co provede Kadaň, i když ta je teď trochu oslabena, protože Chomutov si stáhl jednu svou pětku.

Dá se říci, že do poslední chvíle nebude jisté, jak všechno dopadne. My jsme svůj cíl splnili. Chtěli jsme být do desátého místa a teď máme ještě výhodu domácího utkání a můžeme se dostat až na místo šesté. My jsme teď už spokojeni a s Jihlavou se o body popereme. Sehráli jsme s ní vyrovnaná utkání, takže uvidíme."

AZ bude čelit soupeři, se kterým nemá příliš lichotivou zápasovou bilanci. První dva duely letošního ročníku s Duklou prohrál (3:4, 2:4), naopak poslední duel patřil Havířovu (4:1).

V sestavě opět Strapáč a Růžička, vrací se Jiránek s Jakúbkem

Sestava na středeční zápas bude velmi podobná, ne-li stejná z posledního venkovního utkání. Tým opět podpoří po zranění hrající Petr Strapáč, chybět nebude ani Marek Růžička, který se zasloužil o vyrovnávající branku AZetu v poslední minutě zápasu v Litoměřicích.

Na led se vrátí po zranění Tomáš Jiránek a Martin Jakúbek, naopak na marodku byl umístěn David Klimša, který si z posledního utkání odnesl poraněný kotník. Kdo se nakonec postaví do branky? To v tuto chvíli neví ani samotní trenéři, kteří tento otazník rozlousknou až těsně před středečním utkáním. Výběr bude podle očekávání mezi Petrem Matouškem a Lukášem Danečkem.

Přijď na hokej se symbolem AZ a máš vstup zdarma!

AZ chystá na středeční veledůležitý souboj akci pro fanoušky, kteří budou mít vstup na utkání zdarma. Celý klub chce tímto gestem poděkovat všem fanouškům za jejich podporu v celém průběhu letošní sezóny a doufá, že ve středu mu pomohou vytvořit bouřlivou atmosféru v boji o šesté místo. Stačí mít na sobě jakoukoliv věc AZetu (dres,šála,čepice atd.) a vstupné budete mít zdarma. Ve středu navíc proběhne i poslední díl soutěže auta s balónky, do kterého se budete moct o přestávce trefovat.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Matoušek (od 65. Daneček) – Bezuška, Krisl, Horák, Stuchlík, Ostrčil, Foltýn, Lenďák, Bahounek – Tomi, Loskot, Fořt – Maruna, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec, Sztefek – Růžička, Strapáč, Bednář.

HC Dukla Jihlava
Rittich – Korím, Kaláb, Dobrovolný, Čáp, Šimek, Mocek, Schejbal – Jergl, Diviš, Malec – Seman, Melenovský, Březina – Harkabus, Zadražil, Kuřítko.

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos .