Bitva o play-off pokračuje - v sobotu zajíždí AZ do Vsetína

02.02.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Pět dnů, tři zápasy, devět bodů – takovou bilanci za sebou mají havířovští hokejisté v posledním období. Odměnou za to je jim posun v tabulce do vytoužené osmičky, která zajišťuje play-off. Už v sobotu je ale čeká potvrzení této pozice, a to na ledě přímého konkurenta – VHK ROBE Vsetín. Zápas na Lapači začíná v 17:30.

VHK ROBE Vsetín

Valaši si jako nováček soutěže nevedou vůbec špatně. Po prvotním oťukání se zaútočili s příchodem zimy na brány play-off a zejména na přelomu roku disponovali výbornou formou. V „osmičce“ se drželi až do středy, kdy je přeskočil právě AZ. Celkově si během ledna vsetínští připsali 6 výher a 5 porážek, přičemž ta nejbolestivější je potkala právě ve středu na ledě pražské Slavie. V utkání totiž vedli už 4:0, ale pak podlehli náporu domácích a nakonec na ně nezbyl ani bod.

HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 31. Z. Doležal (Šafránek, Barák), 36. M. Ondráček (Nedvídek, J. Drtina), 44. Z. Doležal (J. Holý), 51. Šagát (M. Kadlec, Z. Doležal), 53. M. Kadlec (A. Růžička) – 13. Kopta (P. Beránek, Markovič), 20. P. Beránek (Markovič, Frolo), 22. Březina (Karafiát), 31. Březina (Karafiát). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1088. Střely na branku: 36:28.

Sestava Vsetína: Jekel (53. Šurý) – D. Krenželok, Teper, Slováček, Frolo, Holomek, Dundáček, Ostrčil – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Karafiát – Beránek, Kopta, Markovič – Hořanský, Pokorný, Vítek.

Asistent vsetínského trenéra Luboš Jenáček byl pochopitelně po zápase zklamaný: „Co na to říct. Měli jsme výbornou první třetinu, dali jsme šťastný gól a hráli jsme skvěle. Ve druhé třetině už jsme nebyli tak nebezpeční, i tak jsme se dostali do vedení 4:0. Pak jsme měli black out, zatmění. Bohužel jsme přestali hrát naši hru a chtěli jsme výsledek ubránit, místo abychom dál hrozili. To nás potrestalo. Je to velká chyba a hrozná škoda, takové zápasy se musí zvládat. Nezbývá nám než v sobotu porazit Havířov a vzít si osmou pozici zpět.“

Družina vedená hlavním koučem Jiřím Dopitou bude chtít k nápravě dojmu využít domácí prostředí a osvědčené zbraně. Nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Březinu (20+19), jeho dvorního nahrávače Jaroslava Markoviče (9+22) i lídra obranných řad Filipa Dundáčka (5+15, navíc +13bodů v +/- statistice). Otázka je, kdo dostane šanci v bráně, v níž se střídají Pavelka, Šurý a Horčička.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté mají za sebou náročnou třízápasovou šňůru výher, která je, i vzhledem ostatním výsledkům ve WSM lize, posunula na 8. příčku tabulky. Teď je čeká neméně náročná obhajoba této pozice.

Lehce se ale nerodilo středeční vítězství na Frýdkem-Místek. Hosté šli po chybě domácí obrany do vedení v 15. minutě. Naštěstí už za dvě minuty vyrovnal z předbrankového prostoru Marek Kalus. Druhý, a jak se nakonec ukázalo, vítězný gól dal ve 38. minutě Jakub Kotala. V infarktovém závěru při power-play soupeře nejprve Tomáš Dujsík svou bruslí na poslední chvíli zastavil puk před havířovskou brankovou čárou, aby pak za pár vteřin na druhé straně dopravil Vojtěch Tomi kotouč do prázdné branky.

AZ Residomo Havířov – HC Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. M. Kalus (Rác), 38. Kotala (R. Havel, Rác), 60. Tomi (Kurovský, R. Havel) – 15. Przybyla (Franek). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 2.140. Střely na branku: 40:34 (14:12, 13:8, 13:14). Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 40:39.

Sestava AZ Residomo Havířov: Dolejš – Drtil, Staněk, Krisl (C), Luža, R. Havel, Dujsík – Kurovský, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Asistent trenéra Patrik Rimmel utkání zhodnotil takto: „Pro nás dnes velice potřebné tři body, i když hodně vydřené. Museli jsme bojovat se soupeřem i únavou po dlouhé cestě z Kadaně. Nesmírně důležité pro nás bylo rychlé vyrovnání ztráty na konci první třetiny a gól na 2:1 ve druhé třetině. V závěru jsme sice měli trochu štěstí, ale tři body nakonec zůstaly doma a udržely nás v boji o play-off.“

Směrem k sobotnímu utkání pak Patrik Rimmel dodává: „Zápas ve Vsetíně je důležitý pro oba týmy směrem k play off. Chceme potvrdit poslední výhry a v sobotu zvítězit.“

S jakou sestavou AZ na Valašsko pojede, není úplně jisté. Na marodce byla tento týden hned pětice hráčů – Chroboček, Kanko, Pořízek, Růžička, Šimeček. „Sestavu budeme skládat dle zdravotního stavu hráčů,“ hlásí Patrik Rimmel.

Vzájemné zápasy

To, že se vzhledem k postavení obou týmů v tabulce, hraje tzv. o šest bodů je více než jasné. Výsledek zápasu bude ovšem důležitý nejen pro aktuální tabulku, ale také pro její konečnou podobu po 52. kole. V ní budou hrát důležitou roli vzájemné zápasy. Zatím je na tom mírně lépe AZ, který sice s Valachy prohrál oba domácí zápasy (3:4p, 2:3sn), ale z každého získal jeden bod. A protože v listopadu vyhrál na Lapači 3:0, získal tak celkem 5 bodů z devíti možných.

Infografika

Informace z utkání

Zápas na vsetínském Lapači začíná v sobotu v 17:30. Pokud se nevydáte podpořit AZ osobně, můžete utkání sledovat prostřednictvím tradičního textového online přenosu, nebo díky videopřenosu na TV COM.