VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZeťáci si zaběhnou a podpoří RESIDOMO Havířovskou desítku

25.09.2017 | Martina Kotulová

Zástupci AZetu nebudou ani letos chybět na startu třetího ročníku RESIDOMO Havířovské desítky, která odstartuje v sobotu 14. října. Ta každým rokem získává více a více příznivců a organizátoři každoročně závod vylepšují a posouvají jeho úroveň.

Z řad havířovského hokeje se desítku chystá zaběhnout trenér A-týmu Martin Janeček. „Nějak speciálně se určitě připravovat nebudu. Jsem rekreační, i když pravidelný běžec, a tak je mi jasné, že cílem bude hlavně účast na akci, která má smysl. Ale musím také přiznat, že jsem od přírody bojovník a jen tak se nedám,“ říká s úsměvem trenér, kterého v závodu budou následovat také hokejisté přípravky a dalších mládežnických kategorií.

Letošní ročník závodu přináší i řadu změn. Nic se nemění na tom, že si tato událost drží svůj benefiční ráz a část startovného připadá havířovským boccistům. Opět se poběží v závodních kategoriích, kterými jsou běh na 10 a 5 km, štafeta 4 x 2,5 km a dětský běh. První novinkou je pak seniorský běh na kratší vzdálenost. „Přidali jsme novou kategorii, kterou je seniorský závod. Jedná se o symbolické proběhnutí nebo projití cca 500 m dlouhé trasy. Chceme tak pozvat i občany dříve narozené, kteří tvoří nemalé procento obyvatel našeho města,“ zve jeden z organizátorů a zároveň marketingový manažer havířovského hokeje, Martin Kučera.

Největší změnou je přesunutí trasy závodu do samotného centra města. „Po dobu konání akce budou uzavřeny pro dopravu Hlavní, Národní i Dlouhá třída,“ přibližuje trasu Kučera. Už jen do 1. října je možná online registrace, na webu h10.cz, která závodníkovi přinese určitě výhody. Startovné však půjde zakoupit i na místě v den konání závodu. Každý se startovním balíčkem se pak zařazuje do slosování o ceny. „Pro zúčastněné, nehledě na cílový čas, je pak hlavní cenou v tombole nájem bytu na rok zdarma,“ doplňuje Kučera.

Na závodníky tak čeká pestrý program, na který organizátoři zvou všechny příznivce AZetu, běhu a sportu obecně a Martin Janeček dodává: Jako člen týmu AZ Havířov cítím téměř povinnost se takových akcí účastnit. Moc se těším a doufám, že nás z klubu AZ Havířov uvidím na startu co nejvíce, a to jak z řad mládežníků, tak jejich rodičů.“