AZet se dnes postaví k dohrávce 11. kola s Kladnem

05.11.2017 | Martina Kotulová

K dohrávce 11. kola letošního ročníku WSM ligy se dnes v Gascontrol Aréně postaví týmy AZetu a kladenských Rytířů. Oba celky ztratily všechny body ve včerejších utkáních. AZet podlehl doma Třebíči a Kladno v poslední sekundě zápasu přišlo o body v Přerově.

Rytíři Kladno

Kladno se od začátku letošního ročníku drží na předních pozicích tabulky WSM ligy. Včerejším utkáním v Přerově se Rytíři posunuli na třetí příčku, kde je sice se stejným počtem bodů, ale lepším skóre předběhli českobudějovičtí hokejisté. Přitom až do poslední sekundy se včera držely šance na bodový zisk. Ve čtvrté minutě utkání vstřelili první branku přerovští Zubři, Rytíři však byli schopni po pár minutách odpovědět a přidali i další dvě branky, čímž se dostali do vedení o dva góly, na stav 1:3. Ve 39. minutě však přerovský Milan Procházka zavelel k obratu, který Přerov završil v poslední sekundě utkání a zápas skončil v základní hrací době poměrem 4:3 pro domácí Zubry. Před reprezentační pauzou však s námi Kladno odehraje dohrávku 11. kola a bude si chtít na havířovském ledě spravit chuť.

HC ZUBR PŘEROV – RYTÍŘI KLADNO 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Šlahař (Goiš, Malina), 39. Milan Procházka (Pala, Berger), 51. M. Kratochvíl (Zbořil), 60. Goiš (Šlahař, T. Sýkora) – 7. Redlich (Kružík), 19. Kružík (Redlich), 31. Pekr (Štindl, R. Přikryl). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:20. Diváci: 2348.

Sestava Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Repe, Štich, Zelingr, Štindl, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Bláha, Kubík, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.

Zápas se Zubry hodnotil trenér Kladenských Pavel Patera: Do stavu 3:1 jsme hráli výborně, ale potom jsme si začali myslet kdovíco, přestali jsem hrát jednoduchý hokej a střílet a začali jsme přetahovat střídaní. Dalo by se to rozdělit na dvě půlky. Do stavu 3:1 jsme hráli výborně, ale pak jsme začali dělat kraviny, a to se nám vymstilo.“

AZ Residomo Havířov

Po dvou vítězných utkáních, doma s Frýdkem-Místkem a venku se Vsetínem, se chtěli havířovští udržet na vítězné vlně a chytnout se šance na posun ve vyrovnané tabulce WSM ligy. Tento plán jim však překazili hokejisté Třebíče. S Třebíči se AZet utkal včera v prvním víkendovém utkání a doplatil v něm na jednu z mála chyb v obraně. Havířov měl po celou dobu zápasu střeleckou převahu, ale Třebíč se mohla spolehnout na svou obranu a výborně chytajícího brankáře Jekela. Utkání se tak rozhodlo těsným výsledkem 0:1 pro hosty, když jedinou branku zápasu vstřelil Luboš Horký v 10. minutě.

„Dnes musím pochválit soupeře. Hosté hráli výborně s organizovanou obranou a čekáním na brejk, což se jim vyplatilo v první třetině, kdy jsme udělali jednu z mála chyb dozadu. Jinak si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, kterému opravdu chyběly jen branky. Myslím, že i přes jejich dobrou obranu jsme se občas prosadili. Třebíči dnes pomohl výborně chytající brankář. Možná tam od nás bylo málo důrazu, ale šli jsme tomu naproti a chybělo jen trochu štěstí abychom ten zápas srovnali nebo i otočili. Nezbývá než jen smutně pogratulovat soupeři ke třem bodům,“ nechal se po zápase slyšet trenér domácích Martin Janeček.

Branky a nahrávky: 10. Horký (T. Havránek, Kaláb). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 36:14. Diváci: 1729.

Sestava AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl (C), Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel (A) – Sikora (A), Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Illéš, Cihlář, Macuh.

Ještě před reprezentační pauzou dnes Havířovští odehrají 11. kolo letošního ročníku. V dnešním zápase je čeká soupeř z Kladna. V minulém ročníku 1. ligy byli ze čtyř vzájemných utkání třikrát úspěšnější Havířovští. V 2. kole 9. 9. 2016 doma porazili Kladno poměrem 2:1, v 15. kole 15. 10. 2016 udolali Kladno po prodloužení na půdě hostů 3:4p, ve 28. kole 26. 11. 2016 si z Havířova odvezli všechny body Kladenští (1:2) a v zápase 41. kola hraného 14. 1. 2017 si Havířov přivezl z Kladna výhru 1:5.

„Pro nás je to dnes takový bonusový zápas, který máme zatím schovaný k dobru. Přijede opět jeden z favoritů soutěže, a tak bereme zápas jako výzvu potrápit dalšího kvalitního soupeře. To bez obrovského respektu, herní kázně a velkého štěstí určitě nepůjde,“ říká směrem k zápasu Martin Janeček.

Jak dnešní duel dopadne můžete sledovat už dnes od 17 hodin na stadionu nebo v online přenosu zde