VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ zajíždí na led účastníka slovenské extraligy Dukly Trenčín

07.08.2017 | Josef Nudera

AZ Havířov pokračuje v sérii přípravných zápasů dalším těžkým duelem. V úterý 8. srpna zajíždí na led jednoho z nejúspěšnějších celků slovenské extraligy Dukly Trenčín. Havířov do zápasu nastoupí i s některými hráči Vítkovic, kteří se k týmu na toto utkání připojí. Zápas na ledě Trenčína začíná od 17:30 hodin.

Havířov pokračuje v cestě po stadionech soupeřů

Třetí přípravné utkání, třetí zastávka na ledě soupeře. Vzhledem k pokračujícím úpravám šaten GC Arény odehrál AZ Havířov všechny přípravné zápasy na ledě svých soupeřů. Po prověrce na ledě Vítkovic a Jastrzebie vyjede Havířov na Slovensko, kde vyzve účastníka extraligy Duklu Trenčín. V přípravě má Havířov zatím vyrovnanou bilanci, když k prohře ve Vítkovicích přidal výhru s Jastrzebie.

Od pondělí jsou v kádru AZetu i někteří hráči Vítkovic. Jedná se o Vojtěcha Tomiho, Jakuba Illeše, Jana Hudečka a Tomáše Gřeše. Tito hráči odehrají za náš AZet přípravný zápas na Slovensku a opět se přidají k tréninku ve Vítkovicích. Od posledního utkání se ke kádru připojil i Petr Beránek - o jeho působení v klubu se rozhodne během 10 dní. S kádrem je už i ruský obránce Viktor Postnikov. "Tento 188 cm vysoký obránce působil jak v KHL tak VHL. Pokud projde fyzickými i zdravotními testy, vejde v platnost roční smlouva," hlásí manažer Patrik Rimmel.

Do Trenčína už i s ruským obráncem Postnikovem

"Tento týden jsme trošku odstavili mladší hráče, jelikož hráči, kteří jsou kostrou týmu potřebují zápasové vytížení a navíc se tento týden protočí ve dvou zápasech celkem 7 útočníků z Vítkovic, které chceme vidět a nabízejí se pro budoucí spolupráci. Hráče chceme vidět v tréninku a v zápasovém vytížení s námi. Následně si vybere 2 maximálně 3 hráče, chceme si to zmapovat. Teď budou hrát starší hráči a útočníci z Vítkovic. Do Trenčína jedeme v uvozovkách v silné sestavě, ale jdeme zkoušet a sledovat, aby se nám to rýsovalo do budoucna," popisuje aktuální stav kádru na zápas s Trenčínem Martin Janeček.

Dále nám také prozradil zda uvidíme v dresu AZetu Viktora Postnikova, který vytvoří velmi zajímavou obrannou dvojici, s kým? "Ruský obránce Postnikov už bude v sestavě a nastoupí ve druhé obraně s Marcelem Petranem. Do zápasu naskočí také obránce Spurný z Olomouce, který bude hrát ve třetí obraně s Chrobočkem. Je to mladý kluk, kterého budeme mapovat do budoucna. Pamatuji si ho jako hráče, který na sobě pracuje a mohl by tu časem klidně hrát, musí ukázat kvalitu i ve srovnání s našimi mladými hráči" dokončuje hlavní trenér AZ Havířov Martin Janeček.

Pohled na dnešního soupeře - DUKLA TRENČÍN

Dukla Trenčín nezažila povedený ročník 2016/2017. V extralize se totiž nedokázala dostat do play-off a musela hrát play-out. Postup do vyřazovacích bojů navíc unikl Trenčínu o pouhé 2 body! Trenčín tak skončil za Novými Zámky, se který se AZet v letošní přípravě také ještě utká.

Kádr Dukly zaznamenal několik změn. V dresu Trenčína se rozhodl nepokračovat Daniel Štumpf, kterého známe velmi dobře z působení v Havířově, vydal se do celku Nitry. Z Dukly do Dukly, takto by se dal označit přesun Larse Voldema z Trenčína do Jihlavy. Kádr po nepovedené sezoně opustili ještě Andrej Hatala, Adam Drgoň, Eduard Šimon, Jakub Ručkay, Branislav Pavúk a Marek Hecl. Do kádru Hradce Králové pak přešel Lukáš Vopelka.

Z hlediska příchodů se v kádru Dukly objeví několik nových jmen. Na pozici brankáře se objeví Michal Valent, brankář, který za Havířov chytal ještě před znovuzrozením AZetu. Do Trenčína přišli hráči z české extraligy. Konkrétně Branko Radivojevič (Liberec) a Peter Frühauf (Plzeň). Trenčín na novou sezonu posílí také Dominik Trška, Tomáš Starosta, Radek Dlouhý, Ondrej Mikula a Tibor Varga.

Sestava AZ Havířov z posledního utkání:

Matoušek (Laco) – Drtil, Dudek, Petran, Ševěček, Mrowiec, Šendera, Heinzl – Bednář, Sikora, Beránek – Fronk, Maruna, Kanko – Pořízek, Cihlář, Kafka – Bambula, Malina, Haas – Peterka

Zápas můžete sledovat i prostřednictvím textového online přenosu:  ZDE