Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ se s Třebíči popere o 7. příčku

06.02.2018 | Martina Kotulová

47. kolo letošního ročníku WSM ligy přivede na havířovský led tým z Třebíče. AZ v posledních zápasech sbírá tolik důležité body pro postup do vyřazovací části. Ty může potvrdit už zítra proti soupeři, se kterým sousedí v tabulce a ztrácí na něj 2 body. Zápas o 7. místo začíná v Gascontrol Aréně ve středu od 18 hodin.

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia se nachází na 7. místě tabulky se 72 body. V posledních zápasech se Třebíč na ledě soupeřů výsledkově trápí. Nejprve v Ústí nad Labem podlehli Slovanu 1:3, v Kladně prohráli 1:5 a v dalším venkovním utkání s Litoměřicemi přišli o body po výsledku 2:4. Třebíč těžila nejvíce bodů z dlouho trvající domácí neporazitelnosti, kterou překazili jen hráči Karlových Varů 24. 1. (2:4). V dalších zápasech už se však opět mohli radovat z domácích výher, nad Přerovem 3:2 a naposledy také proti pražské Slavii 2:0.

Třebíči se podařilo překazit vítěznou šňůru Pražanů, která trvala sedm zápasů v řadě. Na svém ledě jim nedovolili vstřelit ani jeden gól. Horácká Slavia vstřelila úvodní branku zápasu v 18. minutě, když skóroval Paták. Tento výsledek se nezměnil až do závěrečných chvil zápasu, ve kterých pražská Slavia vsadila své karty na hru bez brankáře. V poslední minutě utkání se však do prázdné brány trefil Kratochvíl a zpečetil tak výhru domácí Slavie.

Trenér domácích Martin Sobotka hodnotil zápas takto: „Vyšla nám první třetina, ve které jsme hráli dobrý hokej a vstřelili jsme i branku. Ve druhé třetině jsme nevyužili přesilové hry. V početních výhodách se projevila naše nezkušenost. V početní převaze jsme měli odskočit soupeři, ale nestalo se a utkání bylo pořád velmi otevřené. Celý zápas se odvíjel od parádních zákroků Lukáše Dostála, který má vynikající formu. Ve třetí třetině se nám podařilo výsledek udržet a při soupeřově hře bez brankáře jsme dokázali vstřelit rozhodující branku.“

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – HC SLAVIA PRAHA 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Paták (Nedbal, Ferda), 60. P. Kratochvíl (L. Vágner). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 21:19. Diváci: 1562.

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, D. Mikyska, Kaláb, Čejka, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, T. Havránek – L. Horký, Kusko, Malec – Kristl, Süss, Gajarský – Paták, Jan Wasserbauer, Ferda.

AZ Residomo Havířov

V posledních zápasech se AZ veze na vítězné vlně, kterou začal domácím zápasem proti Prostějovu, ve kterém zvítězil 3:0. Další body přivezli Havířovští z ledu Kadaně, kde se jim povedlo otočit nepříznivý výsledek a zvítězit 4:2. Výsledek museli otáčet i v dalším zápase, sousedi z Frýdku-Místku v Havířově vstřelili úvodní branku zápasu, ale z výsledku 3:1 se nakonec radovali domácí. Poslední zápas pak AZ odehrál na ledě přímého konkurenta v boji o play-off. Vyhrál a vsetínským odskočil na rozdíl 4 bodů.

Přitom i tento zápas pro AZ nezačal dobře. Dolejš musel puk z branky lovit už po půlminutě od úvodního vhazování. Od té doby už musel Havířov výsledek dotahovat. Dalších branek se zaplněný stadion na Lapači dočkal až ve druhé polovině hry. Nejdříve skóre srovnal Rác a během dalších 3 minut padly ještě 3 branky. Za Vsetínské skórovali Markovič s Koptou a za Havířov Sikora. Vedení tak na své straně dále drželi domácí, a to až do 58. minuty. Při hře bez brankáře výsledek svým druhým gólem v zápase srovnal Roman Rác. Prodloužení netrvalo ani minutu a Havířovští se mohli radovat z vítězství a bodu navíc díky střele Marka Kaluse.

Trenér AZetu Jiří Režnar byl po zápase spokojen: „Jsme rádi za to, že jsme na Vsetíně urvali dva body. Oplatili jsme jim to, jak u nás minule vyhráli za dva body na nájezdy. Jsme spokojení, ale víme, že to mohlo být za tři body i za nula. Kluci dneska hráli dobře, dařila se nám oslabení a v přesilovkách jsme skórovali, což rozhodlo.“

VHK ROBE VSETÍN – AZ RESIDOMO HAVÍŘOV 3:4p (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Vávra (Podešva), 33. Markovič (P. Beránek, Ostrčil), 35. Kopta (Karafiát, Březina) – 32. Rác (Tomi, Sikora), 34. Sikora (Kalus, Rác), 58. Rác (Luža, Havel), 61. M. Kalus. Vyloučení: 6:7 + Fronk (Havířov) 10 minut. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:23. Diváci: 3429.

Sestava AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl, Dujsík, Dudek, Luža, R. Havel, Drtil – Fronk, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Vzájemná bilance

Havířovu se proti Třebíči dlouhodobě nedaří. Jenom v letošním ročníku už AZ tomuto soupeři třikrát podlehl. První vzájemný duel odehráli v Třebíči na konci září a prohráli 2:4. Horácká Slavia se z výhry radovala i podruhé, a to po hubeném výsledku 0:1. Třetí a poslední střetnutí opět ovládl soupeř (2:3). Zítra tak můžeme na havířovském ledě čekat zajímavý souboj, ve kterém bude AZ chtít navázat na výsledky z posledních zápasů a upravit tuto nepříznivou bilanci s Třebíčí.

To potvrzuje i manažer klubu a asistent trenéra Patrik Rimmel: „V zítřejším zápase nás čeká souboj o 7. místo. Chceme potvrdit výsledky z posledních zápasů a zůstat na pozicích zaručujících play-off.“

Z marodky už se vrátili Martin Růžička, Petr Kanko a Radek Pořízek. 5 dní budeme postrádat Vojtěcha Tomiho z důvodu nemoci.

Z utkání bude připraven tradiční textový online přenos zde

Infografika k zápasu

Akce ve Fanshopu

Během utkání s Třebíčí bude ve Fanshopu 30% sleva na věci s logem AZ!