VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ podpořil finanční částkou havířovský spolek Adam

26.12.2017 | Martina Kotulová

AZ Residomo Havířov uspořádal ve svých řadách předvánoční charitativní sbírku. Vybranou finanční částkou pak podpořil spolek Adam což je organizace pomáhající autistickým dětem a jejich blízkým.

Do sbírky se v rámci klubu zapojilo vedení, celá kabina a redakce. Společně vybrali částku 13 000 korun, kterou formou dárkového poukazu předali zástupcům spolku před vánočním domácím utkáním proti Vsetínu 22. prosince.

AZ Residomo Havířov se snaží pravidelně podporovat podobné aktivity a pro vánoční charitativní sbírku vybrali právě spolek Adam, který se v letošním roce poprvé zapojil také do sportovně-zábavného dne s AZetem, kde měl svůj stánek s výtvarným zaměřením pro menší děti.

Občanské sdružení ADAM – autistické děti a my má své sídlo v Havířově a vzniklo v roce 2010 na podnět Miledy Tejklové a rodičů dětí s poruchami autistického spektra. Jejich cílem je podporovat nejen autistické dětí, ale také rodinu jako celek a pomáhat jim složitou životní situaci lépe zvládat.

Dětem často chybí odpovídající volnočasové aktivity a pro rodiny tak pořádá například různé druhy terapií, výlety, terapeutické pobyty, letní tábory, semináře, přednášky a další.

Chcete-li se o spolku a jeho fungování dozvědět více nebo si prohlédnout fotografie z pořádaných akcí, navštivte jejich webové stránky zde.