Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ Open zná své vítěze, stala se jimi dvojice Košťál – Kubíček

01.09.2015 | Josef Nudera

V sobotu 29.8.2015 proběhl v Havířově-Životicích 4. ročník tenisového turnaje losovaných čtyřher AZ Open 2015. Areál Tennis Hill viděl řadu velkých soubojů a parádní atmosféru, jak už to na akcích AZ Havířov bývá. Titul z turnaje si v letošním roce připsala dvojice Košťál / Kubíček. Turnaj se těšil velkého zájmu a už teď se všichni těší na ročník nadcházející.

Tenisový AZ Open je turnaj, který se hraje losovaným systémem. Ve skupinách se hrálo 7 gemů a za každý gem si hráč připsal bod do tabulky + bod za celkovou výhru. Nejlepších 32 hráčů hrála hlavní soutěž, ostatní soutěž útěchy. V letošním roce se z 32 nejlepších určila podle pořadí nejlepší 16 a ta si pak losovala svého spoluhráče do zbytku turnaje.

Takto to vypadalo, když se fotili všichni účastníci společně!

V turnaji se objevili, jak hráči AZ Havířov, současní či bývalí, ale také členové vedení, zástupci sponzorů, redakce. Na turnaji si zahrál i Robert Říčka, který ve čtvrtek přijede v dresu extraligového Zlína na led K&K PNEU Arény.

Kvalifikaci nejlépe zvládla šestice: T. Sedláček, Stebel, Valenčík, Rimmel, Kubíček, Nudera. V následném pavouku jsme mohli vidět semifinálové souboje mezi dvojicemi Klimša/Rychtařík – Rimmel/Zedník a Košťál L./Kubíček – Staněk/Stebel (tučně označené dvojice si zahrály finále, poražení o 3. místo).

Třetí místo vybojovala dvojice Staněk/Stebel. Vítězství v útěše se připsala dvojice Jurák/Mikulaštík nad dvojicí Mucha/Corytár.

FINÁLE: Klimša/Rychtařík – Košťál L./Kubíček 6:7, 4:6

Finálové utkání hlavní soutěže 4. ročníku AZ Open 2015 obstaraly dvojice Klimša/Rychtařík a L. Košťál/Kubíček. Utkání nabídlo řadu skvělých výměn a také napínavé podívané. Všichni aktéři předváděli úžasné výkony a všichni přítomní sledovali napínavou bitvu o titul.

V prvním setu se muselo rozhodovat až v dramatickém tiebreaku, který urvala pro sebe dvojice Kubíček/L. Košťál. Druhý set přinesl za stavu 5:4 rozdíl brejku a také to tak zůstalo. Dvojice L. Košťál/Kubíček zápas dokázali dopodávat a získali tak svůj první titul z AZ Open.

„Počasí se nám vydařilo. Přišli sponzoři, hráči, fanoušci. Na turnaj se přišli podívat i diváci. Opět jsme tady mohli zažít vynikající atmosféru. Je nám líto, že zrovna náš hráč David Klimša prohrál finále, ale soupeřům k vítězství gratuluji. Na amatérský tenis jsme viděli hodně dobrou úroveň předváděné hry. Všichni se už teď těšíme na příští ročník,“ dokončil hodnocení turnaje Aleš Bambula.

Konečné pořadí AZ Open 2015:

1. místo: L. Košťál/Kubíček

2. místo: Klimša/Rychtařík

3. místo: Staněk/Stebel

Vítězové útěchy: Mucha/Corytár

Více fotografií z turnaje ve fotogalerii ZDE