Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

A-tým AZetu se poprvé sešel, začíná suchá příprava

30.04.2018 | Petr Miklas

Hráči A-týmu AZ Residomo Havířov se v pondělí v 8:30 trenéru Jiřímu Režnarovi a kondičnímu trenérovi Pavlovi Horylovi hlásili na prvním tréninku letní přípravy na novou sezónu. Kteří hráči v současném kádru pro sezónu 2018/19 jsou? Kteří odešli a proč? Kteří ještě přijdou? To vše zjistíte při čtení následujícího článku.

Přestože sezóna A-týmu AZetu skončila 6. března, neznamenalo to, že by mělo vedení klubu volno. Naopak, hned začala vyjednávání o nových smlouvách se stávajícími hráči a hledání nových posil.

Manažer klubu Patrik Rimmel dokázal poměrně rychle vyřešit post možná nejdůležitější – tedy brankáře. K všeobecné spokojenosti se podařilo vyjednat hostování Ondřeje Bláhy, který v loňské sezóně výrazně přispěl ke zlepšeným výsledkům týmu a postupu do play-off. To ale strávil zpět v Českých Budějovicích. Letos to bude jinak, tento sympatický gólman má v Havířově vyřízeno hostování do konce dubna 2019.

Dobrou zprávou je také podepsání nových smluv s oporami týmu. Podařilo se udržet obránce Jakuba Mataie a Patrika Lužu. Z útočníků prodloužil smlouvu i havířovský patriot Jan Maruna, který je v kádru AZetu od jeho znovuzrození v roce 2010. Z hostování se vrátil další Havířovák Marek Haas. Manažer klubu Patrik Rimmel k tomu dodal: Téměř všichni hráči podepsali smlouvu s jedno či víceletými opcemi. Chceme na nich stavět i v dalších sezónách. Samozřejmě bude záležet na jejich výkonnosti a přístupu.”

Fanoušky určitě potěší zařazování mladých odchovanců Havířova do áčka. Šanci dostane například Jan Bambula, který už v loňské sezóně odehrál 19 zápasů základní části a přidal tři utkání v play-off. Kromě něj se o místo v týmu poperou Jaroslav Mrowiec a Vojtěch Ševěček. Svou příležitost dostanou také Ernest Bochnak, Adam Hilšer a Dominik Pawliczek. Mladí hráči určitě letos dostanou více prostoru na ledě, což by pro ně mělo být dostatečně motivační. Někteří již v minulé sezóně ukázali, že mají výkonnost stejnou, někdy i vyšší, než hráči starší. Nesmíme zapomenout, že od této sezóny máme extraligovou juniorku, takže i tady jsou hráči pro A tým,” představuje vizi klubu pro budoucnost Patrik Rimmel.

Bohužel jsou také hráči, kteří kádr AZetu opouštějí. Kromě hráčů, kterým klub nenabídl novou smlouvu, to byli i hráči, kteří se rozhodli nepřijmout nabídku klubu a zkusit štěstí jinde. Havířov nadále nemá zájem o služby Kamila Šimečka, Tomáše Drtila a Jiřího Fronka. Dalším hráčům skončilo hostování a střídavé starty.

Pak jsou tady čtyři hráči, o které vedení AZetu stojí, ale nepřijali nabízené smlouvy. Proto musíme oznámit odchod dlouholetého kapitána týmu Jiřího Krisla, jenž si bude hledat lepší nabídku. Podobný případ je odchod dalšího Havířováka Marka Sikory. Ten sice za AZet odehrál jen jednu sezónu, ale rychle si našel místo v srdcích fanoušků.

Dalšími hráči, kteří odmítli nabídku klubu, jsou Radek Havel a Jan Hudeček. Marek Kalus pak vyslyšel nabídku Znojma, v nové sezóně si tak zahraje EBEL ligu. Zdá se, že k dohodě nedojde ani s Petrem Kankem, jemuž byla nabídnuta smlouva, ale za jiných podmínek, než měl loni. Určitě nás mrzí odchody některých zkušených hráčů, ale vždy se řídíme daným rozpočtem, který máme zatím pro novou sezonu hodně snížen. Nabídka byla adekvátní našim stávajícím možnostem, rozhodnutí hráčů musíme respektovat,” zní vyjádření Patrika Rimmela k odchodům těchto hráčů. „Jednání se stávajícími i novými partnery probíhají a věříme, že se nám rozpočet podaří navýšit,“ přidává informaci k finančním možnostem klubu.

Všem odcházejícím hráčům děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v další kariéře.

Příchody:

Ondřej Bláha – hostování z Českých Budějovic do 30.4.2019
Marek Haas – návrat z hostování

Odchody:

Kamil Šimeček – nebyla mu nabídnuta smlouva
Tomáš Drtil – nebyla uplatněna opce
Robin Staněk – konec střídavého startu
Tomáš Dujsík – konec střídavého startu
Jiří Fronk – nebyla mu nabídnuta smlouva
Vojtěch Tomi – konec hostování
Tomáš Gřeš – konec hostování
Marek Kalus – konec smlouvy, pravděpodobně bude hrát ve Znojmě
Roman Rác – konec hostování
Petr Kanko – v jednání

Čtyři hráči neakceptovali nabídku klubu a rozhodli se hledat štěstí jinde. Jsou to:

Radek Havel
Jiří Krisl
Marek Sikora
Jan Hudeček

Na závěr můžete pohromadě vidět jména hráčů, kteří jsou v kádru na příští sezónu a zapojí se do tréninku. Jsou jimi:

Brankáři – Ondřej Bláha, Jiří Matoušek, Michal Dufek (z juniorky)

Obránci – Jakub Matai, Patrik Luža, Jakub Dudek, David Chroboček, Vojtěch Ševěček, Jaroslav Mrowiec, Petr Šendera

Útočníci – Jan Maruna, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Marek Haas, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář

Navíc budou s týmem trénovat dorostenci – Jan Bambula, Ernest Bochnak, Adam Hilšer a Dominik Raška. Všichni hráči podepsali nové smlouvy - s výjimkou Jiřího Matouška, u kterého byla uplatněna opce a Marka Haase, který se vrátil z hostování.

V GASCONTROL Aréně se ještě pracuje na úpravě plochy a montáži mantinelů, proto tam zatím neprobíhají tréninky.

Další příchody jsou v jednání, kádr bude doplněn na pozicích obránců i útočníků. O nových příchodech budeme informovat zde na webu a na sociálních sítích.